Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Autonomní traktor při odklízení sněhu vytvořil rychlostní světový rekord

Zveřejněno: 22. 8. 2018

Valtra opět podala fantastický rekordní výkon a poprvé ukázala svůj autonomní traktor. Vše v rámci akce, kde bylo účelem v co nejvyšší rychlosti odklízet sníh autonomním traktorem. Rekordní jízda se zase uskutečnila v mrazivém Finsku.

Souprava musela zvládnout extrémní zatížení.

Rychlostní rekord se už uskutečnil v březnu letošního roku. Použit byl traktor Valtra T254 Versu, který byl obut do speciálních pneumatik Nokian Hakkapeliitta TRI tyres. Traktor byl bez posádky.

Traktor na uzavřené a zabezpečené cestě v jižním Finsku dosáhl při odklízení sněhu rychlosti 73,171 km/h. Rychlostní rekord pozoroval výzkumný tým od společností Valtra a Nokian Tyres. Valtra si myslí, že v mnoha průmyslových odvětvích, včetně logistiky, silničních strojů a zemědělství, je o autonomní technologie zájem.

Data získaná při rekordu prý Valtra využije při vývoji a výzkumu budoucích autonomních technologií.

Pneumatiky musely při rekordu zvládnout extrémní zatížení, protože byl samozřejmě použit pluh a celé odhrnování sněhu se provádělo na kluzkém povrchu. Pneumatiky ale byly pro tuto zátěž speciálně vyrobeny. Traktor se při jednom z pokusů dokonce málem převrátil.

Toto není jediný rekord Valtry, již v roce 2015 Valtra s modelem traktoru T234 Versu a pneumatikami Nokian Hakkapeliitta TRI stanovila na zasněžené silnici rychlostní rekord – 130 km/h.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Valtra

Tématické tagy

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek