Dnes je 9.8. – svátek slaví Roman

Continental rozšiřuje portugalskou továrnu v Lousado

Zveřejněno: 28. 6. 2019

Continental, výrobce pneumatik, podniká další krok na cestě k růstu. S celkovou investicí ve výši více než 100 milionů eur rozšiřuje své výrobní linky ve španělském Lousadu. Nová výrobní kapacita bude použita pro výrobu radiálních stavebních pneumatik o průměru větším než 24 palců. Zvýšená výrobní kapacita vytvoří více než 100 nových pracovních míst.

Výroba pneumatik Continental.

Nová výrobní linka se otevřela v sousedství továrny na radiální pneumatiky pro zemědělství (otevřena v roce 2017). Výrobní linka je vybavena vysokou úrovní automatizace. Jakmile bude linka plně funkční, bude vyrábět tři řady pneumatik pro zemní práce. Kromě nového výrobního areálu se modernizuje výzkumné a vývojové centrum, které bude sloužit ke kontrole kvality a vývoji.

Dnes portugalská továrna zaměstnává více než 2000 lidí. Vyrábí se tam 18 milionů pneumatik. V posledních letech společnost Continental investovala zhruba 150 milionů eur na zvýšení produkce, zvýšení výrobní kapacity a stavbu výrobní linky na zemědělské pneumatiky. Tyto investice jsou v souladu s dlouhodobou strategickou vizí divize Tyre 2025.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Continental

Tématické tagy