xarvio FIELD MANAGER - Jednoduše chytřejší rostlinná produkce
Dnes je 26.1. – svátek slaví Zora

Dvounápravová cisterna SGT je šetrná k půdě a nevyžaduje zvláštní povolení

Zveřejněno: 15. 11. 2017

Použití výkonné cisterny nese řadu úskalí. Jednak často dosahují velkých rozměrů, ale také působí na půdu vyšším tlakem. Německý specialista na aplikační cisterny, firma SGT, vyvinula aplikační cisternu, která by měla výše zmíněným nepříjemnost alespoň trochu předejít.

SGT

Navzdory velkému objemu 30 700 litrů, SGT ST 30000 umožňuje aplikaci hnojiva šetrným způsobem k půdě.  To hlavně zajišťují pneumatiky. Pneumatiky o rozměrech 2,18 metrů mají mnohem větší stopu než konvenční tandemové a tridemové cisterny. Pneumatiky 900/60 R42 navíc snižují zhutnění půdy. Obě nápravy jsou řízené a uzamykatelné v závislosti na rychlosti jízdy. 30kubíková cisterna byla speciálně vyvinutá pro traktory Claas Xerion Saddle Trac.TIP: Ve Skandinávii mají dvojitou oslavu. Valtra se poprvé stala Traktorem roku a má nejlepší design

Inovativní dvoukomorová technologie

Cisterna je rozdělena na dvě komory. Při aplikaci je nejdříve vyprázdněna zadní komora, pak následuje přední. Je to kvůli tomu, aby na Xeriona co nejdéle působil tlak a zajistila se co nejlepší trakce. Hmotnost celého stroje je rozdělena na čtyři osy.

Bez zvláštního povolení

Plnění probíhá prostřednictvím dodávané, 160 ° rotující jednotky SGT. Rozsah je až osm metrů a tím zajišťuje co největší flexibilitu při plnění. Navíc k použití SGT ST 30000 v normálním provozu není vyžadováno žádné zvláštní povolení.  Celkový vůz má délku 17,3 metrů a šířku menší než tři metry, a proto zůstává v rámci právní normy.

Standardně je cisterna vybavena čerpadlem Vogelsang o výkonu 9000 l/min, volitelně je k dispozici až 12000 l/min, pak je přívozní cisterna vyprázdněna za čtyři minuty.

Autor: Milan Jedlička
Foto: SGT