Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 27.5. – svátek slaví Valdemar

Články, aktuality a videa o hnojení

Ochrana rostlin je vědní disciplína, která se zabývá působením a životními pochody u různých živých organismů, především však rostlin, za účelem ochrany a podpory rozvoje rostlin, pro zemědělské účely. Je vědním oborem který patří mezi zemědělské obory. Rostlinolékařství se zabývá prevencí poškození, péčí o správný vývoj rostlin i léčbou chorob a poškození.

Téma „Hnojení“ – třídění:

Využití nosiče nářadí NeXaT se rozšiřuje o rozmetadlo hnojiv Amazone

(8.5.2024) Německý výrobce nosiče nářadí NEXAT oznámil, že stroj může být využit při hnojení s rozmetadly firmy Amazone. Se strojem již lze zpracovávat půdu, aplikovat kejdu, postřikovat a sklízet plodiny. Výrobce se nadále snaží uzavírat partnerství s různými…

Nízkopodlažní rozmetadlo Fliegl KDS 140 s velkými pneumatikami

(3.5.2024) Řetězové rozmetadlo hnoje Fliegl KDS 140 s nízkopodlažní konstrukcí nastavuje nová měřítka z hlediska účinnosti, ochrany půdy a přesnosti při rozmetání různých materiálů. Unikátní jsou především obrovské pneumatiky 650/85 R38.

V Čechticích s Augmentou od Raven uspoří 8 % nákladů na hnojiva

(1.5.2024) Technologii, která zemědělcům umožňuje hnojit každou část pole individuálně a podle skutečných potřeb dané plodiny, využívají již 3. sezónu v zemědělském družstvu Čechtice. Pan Michal Zídek, agronom družstva, se podělil o své zkušenosti s novým polním…

Vlajková řada cisteren na kejdu Joskin X-TREM2 byla obohacena o dva nové modely

(24.4.2024) Vlajková řada cisteren na kejdu Joskin X-TREM2 byla obohacena o dva nové modely s celkovým objemem 22 694 litrů: Joskin X-TREM2 22000 D a Joskin X-TREM2 22000 DXT.

Nový samojízdný postřikovač John Deere 300M zaujme menší farmy a pěstitele speciálních plodin

(23.4.2024) Inteligentní, kompaktní a s kabinou vpředu: nový model John Deere 300M rozšiřuje nabídku samojízdných postřikovačů v segmentu kompaktních strojů.

Unikátní postřikovač Amazone Pantera má správné dávkování postřiku v ramenech

(5.4.2024) Samojízdný postřikovač Amazone Pantera z továrny německé společnosti Amazone je unikátní stroj, který slouží k aplikaci fungicidů, insekticidů, herbicidů a dalších postřiků, třeba i výživy pro rostliny. Zkrátka všeho, co je potřeba dostat na pole.

I v zatáčkách může být aplikace hnojiv přesná

(19.3.2024) Firma Amazone získala stříbrnou medaili za inovaci v rámci veletrhu Agritechnica 2023 za přesnou aplikaci hnojiva při jízdě v zatáčkách. To zajišťuje systém Amazone CurveControl, který koriguje pohyb rozmetacího obrazce u odstředivých rozmetadel hnojiv.

Zunhammer – tvůrce cisteren

(15.3.2024) Společnost Zunhammer, rodinný podnik založený Sebastianem Zunhammerem v roce 1957, se od počátku věnovala vývoji a výrobě cisteren a aplikátorů na aplikaci kejdy. Společnost z městečka Traunreut v okolí bavorských Alp je přímo obklopena malými farmami s…

První stroje vyráběl v garáži, po spojení se značkou Horsch začal nabízet jedny z nejmodernějších postřikovačů na světě

(7.3.2024) Na Tiskových dnech firmy Horsch si redakce Agroportal24h.cz prohlédla průběh výroby postřikovačů Horsch Leeb v Landau an der Isar a seznámila se s historií společnosti Theodora Leeba a následného propojení s firmou Horsch.

← Zpět
  ...