Dnes je 1.6. – svátek slaví Laura

Fendt se stal podle DLG opět nejsilnější značkou, druhý je Claas

Zveřejněno: 10. 1. 2019

Již po páté, od roku 2014, Německá zemědělská společnost (DLG) provedla průzkum (Image Barometer) a požádala asi 700 vedoucích pracovníků v zemědělství o to, co si myslí o zemědělských výrobcích techniky, pokud jde o sílu a loajalitu značky, povědomí o značce a umístění.

Nejvýkonnější kolový traktor - Fendt řady 1000 Vario
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

V oblasti zemědělství dokázal Fendt v porovnání s předchozím rokem dále rozšířit své vedoucí postavení. "Jsme potěšeni, že v tomto nezávislém průzkumu zemědělci zvolili jako nejlepší značku opět Fendt," řekl Roland Schmidt, viceprezident marketingu společnosti Fendt a pokračoval: "Zejména po uvedení nových výrobků a nabídnutí uceleného programu, jsme obzvláště potěšeni, že jsme obdrželi nejvyšší uznání od společností v oblasti zemědělství."

Kvůli získání jasnějších výsledků v kategorii větších farem - těch s více než 1000 hektary využitelné půdy, Německá zemědělská společnost (DLG) zahrnovala v letošním průzkumu více velkých podniků než v předchozích letech. Znamenalo to, že průměrná obdělávaná plocha těchto zemědělských podniků se zvýšila celkem na 322 ha. Všichni dotázaní zemědělci byli rozděleni do tří skupin. Malé společnosti (100 hektarů), společnosti o rozloze 250 až 500 hektarů a zemědělské podniky do 1000 hektarů. "Fendt si udržuje nejvyšší pozici ve všech třech velikostech zemědělských podniků", zhodnotil odhad DLG.

Společnost DLG také ve svém průzkumu zohlednila věkový faktor. "Fendt může opět potvrdit vůdčí postavení, pokud jde o mladé manažery zemědělských podniků," zmiňuje DLG.

Jak je z grafů patrné, na druhém místě je Claas a Amazone, výrobce závěsné techniky, je třetí.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Milan Jedlička

Tématické tagy

  • Fendt
  • traktory