Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Fendt spouští novou funkci ke shromažďování dat a evidenci balíků

Zveřejněno: 2. 9. 2019

Společnost Fendt nabízí kompletní sortiment lisů na hranaté a kulaté balíky, nechybí ani kombinace s ovíjecím mechanismem. Do nové sezóny přichází nový systém evidence balíků Intelligent Hay.

Lis na obří hranolové balíky.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Fendt vyvinul způsob, jak shromažďovat a zpracovávat informace o každém balíku. Během procesu lisování sběrač shromažďuje údaje o kvalitě balíku, poloze GPS, obsahu vlhkosti, informace o přísadách, délce a hmotnosti balíku. Při procesu lisování je balík opatřen speciálním povlakem odolným proti povětrnostním vlivům a teplotám s RFID čipem. Čipy jsou umístěny v provázku tak, že jeden čip je navlečen do balíku o délce až 2,40 m. Čip RFID přiděluje každému balíku metriku, pod kterou jsou data balíků uložena v cloudové úložišti. Na základě těchto informací lze balíky skladovat a prodávat podle jejich kvality.

Pro přístup k datům balíku stačí naskenovat čip RFID. Příslušná data se zobrazí v aplikaci BaleLink na smartphonu nebo tabletu. Uživatel může také sdílet přístup k těmto údajům s prodejci nebo jinými zemědělci a vytvářet transparentnost kvality balíků pro účely prodeje. Celý proces včetně uchovávání údajů splňuje přísná nařízení EU.

Oblíbená řezací jednotka ProCut je nyní k dispozici také pro vysoce výkonný lis na hranaté balíky Fendt Squadra. V roce 2018 byl kompletně přepracován sortiment lisů na kulaté balíky Fendt Rotana. Nyní mají tyto lisy nový design.

S největší pravděpodobností se novinky představí na veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru na podzim. Stejně tak jako další představené novinky od Fendtu, jako jsou inovované traktory řady 1000 Vario, nová generace řezačky Katana, inovovaný model traktoru řady 300 Vario a nová generace modelové řady traktorů 900 Vario.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Tématické tagy

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek