Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Nová generace řezačky Fendt Katana 65 pro ještě větší výkonnost

Zveřejněno: 9. 7. 2019

Ke konci letošního roku přijde na trh nová generace řezačky Fendt Katana 650, která nabídne systém pohonu všech kol BalancedGrip, nové brusné zařízení a kukuřičný adaptér ve verzi StalkBuster.

Nová samojízdná řezačka Fendt Katana 650.

Řezačka je osazena šestiválcovým motorem MTU o jmenovitém výkonu 625 koní. U této řezačky je již standardní výbavou variabilní ventilátor s reverzní funkcí. Reverzní funkce přijde vhod v době, kdy jsou na chladiči přítomny usazeniny a jemné prachové částice. Reverzním chodem se automaticky očistí.

Řezačka Fendt Katana 650 bude dodávána se dvěma nově provedenými válcovými krekry, které zajistí lepší průtok hmoty řezačkou až o 21 %. Dále je možné upravit délku řezu na 30 mm. Poprvé bude mít Katana na jednotce s noži umístěný systém pro ostření. Neustálá péče o nože zvyšuje kvalitu a šetrnost sklizně. Nože také mají delší životnost a náklady na údržbu se sníží. I přes značnou výkonnost řezačky by měla být o 12 % nižší spotřeba paliva.

Katana je též vybavena inteligentním systémem pohonu všech kol BalancedGrip, který poskytuje větší přilnavost, zejména na strmých svazích, a zabraňuje vybočení kol při nízkém zatížení přední nápravy. Při jízdě na svahu je přední náprava pod menší zátěží, takže Fendt BalancedGrip aktivně reguluje hnací moment mezi přední a zadní nápravou, aby se zabránilo vybočení kol. Na svazích se snižuje točivý moment, takže je Katanu možné bez problémů používat i na strmých svazích.

Co se týče sklizňových adaptérů, k dispozici je nově kukuřičný adaptér 460 Plus ve verzi StalkBuster. To znamená, že má na spodní straně instalovaný mulčovač pro mechanické drcení strniště. Tento aktivní způsob mulčování šetrně a ekologicky zabraňuje rozšiřování chorob a škůdců v kukuřičném strništi.

Řezačka Fendt Katana 650 bude k dispozici od listopadu 2019.

Fendt v rámci představení novinek také ukázal novou generaci traktorů Fendt řady 900 Vario, první evropskou sklízecí mlátičku bez volantu, novou generaci modelové řady traktorů 300 Vario a pochlubil se též hospodářskými výsledky za rok 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek