Dnes je 16.9. – svátek slaví Ludmila

Top model řady Fendt 300 Vario přichází s inovativním systémem dynamického navyšování výkonu

Zveřejněno: 7. 7. 2019

Nový přírůstek do řady Fendt 300 Vario, top model Fendt 314 Vario, má ještě větší výkon díky inovativnímu konceptu DynamicPerformance (DP). Traktory řady 300 Vario dostaly do vínku také nový koncept ovládání FendtONE.

Nový top model Fendt 300 Vario se systémem dynamického navyšování výkonu.

Když je potřeba, inovativní koncept navyšování výkonu DynamicPerformance (DP) u modelu Fendt 314 Vario zvýší výkon o deset koní. Systém není vázán na rychlost jízdy ani na jiné zvláštní provozní údaje, funguje totiž čistě dynamicky. Výkon si nejčastěji berou různé dílčí komponenty traktoru, jako je vývodová hřídel, hydraulika, ventilátory nebo klimatizace. Systém detekuje, kdy některé komponenty potřebují více energie, a pak poskytuje vyšší výkon prostřednictvím inteligentního řízení. Systém je speciálně navržen pro stacionární provoz traktoru, jako je například stání se zapnutým vývodovým hřídelem. Proto je traktor vhodný zejména pro farmy, které potřebují kompaktnější, lehčí a agilní traktor a zároveň chtějí v případě nutnosti splnit i vyšší nároky na výkon.

Systém dynamického navyšování výkonu.
Systém dynamického navyšování výkonu.

Elektronicky regulovaný ventilátor Visctronic je ještě účinnější a je řízen podle požadované úrovni chlazení. Do předního závěsu je nyní možné agregovat i například žací stroj s hydraulickou funkcí (například pro sklápění bočních krytů) – u závěsu traktoru se nachází zapojení pro dvojčinný ventil.

Jak už bylo v úvodu zmíněno, traktory Fendt 300 Vario budou vybaveny zcela novým konceptem ovládání FendtONE – stejně jako nově představené traktory řady 700 Vario.

Nový Fendt 314 Vario bude k dispozici na podzim ve verzích Profi a Profi+.

Fendt v rámci představení novinek také ukázal novou generaci traktorů Fendt řady 900 Vario, první evropskou sklízecí mlátičku bez volantu a pochlubil se též hospodářskými výsledky za rok 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Tématické tagy

Nové

Nová generace traktorů New Holland řady T8 se zaměřuje na vyšší komfort a telemetrii

Zveřejněno 16.9. New Holland uvádí na trh novou generaci svého nejvýkonnějšího traktoru standardní koncepce, známého pod označením T8. Spolu s traktorem také přichází systém Precision Land Management Intelligence, který slibuje zákazníkům a prodejcům novou úroveň… jít na článek

John Deere ukáže elektromechanickou převodovku, která slibuje vyšší účinnost. Pomůže pohánět i nápravy cisterny

Zveřejněno 16.9. John Deere na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 představí převodovku eAutoPowr – což bude plynulá převodovka, kde je hydrostatická část nahrazena elektřinou. A právě tato převodovka by měla pomoci i při pohonu náprav u cisteren či… jít na článek

Za přemnožení hrabošů i jiných škůdců může také špatná detekce. S mapováním přitom mohou pomoci satelity

Zveřejněno 12.9. Letošní hrabošová kalamita mimo jiné poukazuje na zajímavou skutečnost. V českém zemědělství se stále nedostatečně využívají moderní technologie - a to včetně prevence přemnožení škůdců. Největší dodavatel digitalizačních systémů pro české… jít na článek