Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Top model řady Fendt 300 Vario přichází s inovativním systémem dynamického navyšování výkonu

Zveřejněno: 7. 7. 2019

Nový přírůstek do řady Fendt 300 Vario, top model Fendt 314 Vario, má ještě větší výkon díky inovativnímu konceptu DynamicPerformance (DP). Traktory řady 300 Vario dostaly do vínku také nový koncept ovládání FendtONE.

Nový top model Fendt 300 Vario se systémem dynamického navyšování výkonu.

Když je potřeba, inovativní koncept navyšování výkonu DynamicPerformance (DP) u modelu Fendt 314 Vario zvýší výkon o deset koní. Systém není vázán na rychlost jízdy ani na jiné zvláštní provozní údaje, funguje totiž čistě dynamicky. Výkon si nejčastěji berou různé dílčí komponenty traktoru, jako je vývodová hřídel, hydraulika, ventilátory nebo klimatizace. Systém detekuje, kdy některé komponenty potřebují více energie, a pak poskytuje vyšší výkon prostřednictvím inteligentního řízení. Systém je speciálně navržen pro stacionární provoz traktoru, jako je například stání se zapnutým vývodovým hřídelem. Proto je traktor vhodný zejména pro farmy, které potřebují kompaktnější, lehčí a agilní traktor a zároveň chtějí v případě nutnosti splnit i vyšší nároky na výkon.

Systém dynamického navyšování výkonu.
Systém dynamického navyšování výkonu.

Elektronicky regulovaný ventilátor Visctronic je ještě účinnější a je řízen podle požadované úrovni chlazení. Do předního závěsu je nyní možné agregovat i například žací stroj s hydraulickou funkcí (například pro sklápění bočních krytů) – u závěsu traktoru se nachází zapojení pro dvojčinný ventil.

Jak už bylo v úvodu zmíněno, traktory Fendt 300 Vario budou vybaveny zcela novým konceptem ovládání FendtONE – stejně jako nově představené traktory řady 700 Vario.

Nový Fendt 314 Vario bude k dispozici na podzim ve verzích Profi a Profi+.

Fendt v rámci představení novinek také ukázal novou generaci traktorů Fendt řady 900 Vario, první evropskou sklízecí mlátičku bez volantu a pochlubil se též hospodářskými výsledky za rok 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek