Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 25.8. – svátek slaví Radim

Traktory Fendt řady 1000 Vario dostaly facelift a pásové verze nové ovládání

Zveřejněno: 2. 8. 2019

Po pěti letech je už vhodná doba pro modernizaci. Německý výrobce traktorů a sklizňových strojů Fendt se rozhodl pro facelift u nejvýkonnější modelové řady traktorů standardní koncepce – 1000 Vario a pásových traktorů řady 900 Vario MT.

Fendt řady 1000 Vario

Světová premiéra modelové řady traktorů Fendt 1000 Vario proběhla v roce 2014 na zámku Neuschwanstein. Více než polovina těchto prodaných traktorů se používá mimo Evropu. Přibližně 2 000 traktorů bylo již dodáno do 40 zemí světa, z nichž asi 300 bylo dodáno zákazníkům do Německa.

Fendt má stále větší ambice se stát globálním hráčem a do modelové řady 1000 Vario vkládá naději. Svědčí o tom fakt, že na některých trzích v Americe se Fendt 1000 Vario prodává pod značkou Challenger ve žluté barvě. Nově na brazilském trhu chce Fendt ponechat zelenou barvu i značku. Aby traktory 1000 Vario vyhovovaly současnému globálnímu trhu, prodělaly facelift.

Nově na těchto traktorech narazíme na komfortně elektricky nastavitelná zpětná zrcátka, na kterých jsou umístěna obrysová světla. Zrcátka jsou vyhřívána a lze je snadno ovládat přes terminál v traktoru. Pro zvýšení bezpečnosti a plnění evropských předpisů je k dispozici další osvětlení, výstražné osvětlení a značky. Pro ochranu proti krádeži stroje nebo paliva a neoprávněnému přístupu do motoru slouží kódovaný klíč pro dveře, zapalování, kapotu a nádrž na naftu.

Pro Fendt 1000 Vario je nyní možné na přání pořídit hands-free systém s osmi mikrofony instalovanými v střešním oknu. Pro snadnější ovládání se může systém ovládat na terminálu. Zaručen je i příjem kanálů AM/FM (včetně digitálních) a přehrávání z externích zdrojů - přes Bluetooth, USB nebo AUX. Dvě antény jsou umístěny v úhlu 90° u oken kabiny.

Fendt 1000 Vario plní platné emisní normy v daném státu, kde se prodává. V Evropě je to Stage V.

Další změny se týkají i pásových traktorů Fendt řady 900 Vario MT. Tyto traktory jsou nově dodávány s joystickem a 10,4palcovým dotykovým terminálem, který rozšiřuje provozní možnosti (možné je programovat sekvence na souvrati). Přes joystick je též možné ovládat tempomat a nastavovat rychlost.

Fendt 900 Vario MT rovněž splňuje evropskou emisní normu Stage V.

Fendt modernizované traktory ukáže na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru. Nebude chybět ani nová generace modelové řady traktorů 900 Vario a další novinky.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Tématické tagy

Nové

Ojedinělá australská technologie míří do Evropy. Jejím cílem je likvidace plevele ihned při sklizni obilovin

Zveřejněno 23.8. Seed-Terminators eliminuje klíčení plevelů již při sklizni sklízecí mlátičkou. Australská technologie nyní míří do Evropy a zajímat by mohla ekologické zemědělce a ty, kteří chtějí omezit chemické prostředky a snížit náklady. jít na článek

Krone inovuje ovládací terminály a joysticky, změní nejen jejich typický vzhled

Zveřejněno 21.8. Při příležitosti konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru představí německý výrobce sklizňové techniky Krone inovované ovládací terminály a joysticky. jít na článek

Nejnovější trendy ve sklizni a zpracování brambor představí Grimme na akci PotatoEurope

Zveřejněno 20.8. Ve dnech 4. a 5. září 2019 se bude konat další ročník polního dne PotatoEurope, tentokrát ale v Belgii. Výrobci techniky pro sklizeň okopanin a jejich zpracování zde představí své nejnovější výrobky a řešení. Nebude zde chybět ani přední německý… jít na článek