Iveco Traktor
Dnes je 29.1. – svátek slaví Zdislava

Traktory Fendt řady 1000 Vario dostaly facelift a pásové verze nové ovládání

Zveřejněno: 2. 8. 2019

Po pěti letech je už vhodná doba pro modernizaci. Německý výrobce traktorů a sklizňových strojů Fendt se rozhodl pro facelift u nejvýkonnější modelové řady traktorů standardní koncepce – 1000 Vario a pásových traktorů řady 900 Vario MT.

Fendt řady 1000 Vario
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Světová premiéra modelové řady traktorů Fendt 1000 Vario proběhla v roce 2014 na zámku Neuschwanstein. Více než polovina těchto prodaných traktorů se používá mimo Evropu. Přibližně 2 000 traktorů bylo již dodáno do 40 zemí světa, z nichž asi 300 bylo dodáno zákazníkům do Německa.

Fendt má stále větší ambice se stát globálním hráčem a do modelové řady 1000 Vario vkládá naději. Svědčí o tom fakt, že na některých trzích v Americe se Fendt 1000 Vario prodává pod značkou Challenger ve žluté barvě. Nově na brazilském trhu chce Fendt ponechat zelenou barvu i značku. Aby traktory 1000 Vario vyhovovaly současnému globálnímu trhu, prodělaly facelift.

Nově na těchto traktorech narazíme na komfortně elektricky nastavitelná zpětná zrcátka, na kterých jsou umístěna obrysová světla. Zrcátka jsou vyhřívána a lze je snadno ovládat přes terminál v traktoru. Pro zvýšení bezpečnosti a plnění evropských předpisů je k dispozici další osvětlení, výstražné osvětlení a značky. Pro ochranu proti krádeži stroje nebo paliva a neoprávněnému přístupu do motoru slouží kódovaný klíč pro dveře, zapalování, kapotu a nádrž na naftu.

Pro Fendt 1000 Vario je nyní možné na přání pořídit hands-free systém s osmi mikrofony instalovanými v střešním oknu. Pro snadnější ovládání se může systém ovládat na terminálu. Zaručen je i příjem kanálů AM/FM (včetně digitálních) a přehrávání z externích zdrojů - přes Bluetooth, USB nebo AUX. Dvě antény jsou umístěny v úhlu 90° u oken kabiny.

Fendt 1000 Vario plní platné emisní normy v daném státu, kde se prodává. V Evropě je to Stage V.

Další změny se týkají i pásových traktorů Fendt řady 900 Vario MT. Tyto traktory jsou nově dodávány s joystickem a 10,4palcovým dotykovým terminálem, který rozšiřuje provozní možnosti (možné je programovat sekvence na souvrati). Přes joystick je též možné ovládat tempomat a nastavovat rychlost.

Fendt 900 Vario MT rovněž splňuje evropskou emisní normu Stage V.

Fendt modernizované traktory ukáže na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru. Nebude chybět ani nová generace modelové řady traktorů 900 Vario a další novinky.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Tématické tagy

Nové

Traktor Arbos 5130 MY 2020 je všestrannější a vstupuje do světa inteligentního zemědělství

Zveřejněno 29.1. Návštěvníci veletrhu Agritechnica si na výstavní ploše italské firmy Arbos mohli prohlédnout prototyp traktoru Arbos 5130 pro rok 2020. Klíčovou vlastností nového traktoru je všestrannost a schopnost pracovat v rámci inteligentního zemědělství. jít na článek

Teleskopické manipulátory Merlo Turbofarmer s inovacemi v oblasti ovládání a bezpečnosti

Zveřejněno 29.1. Řada teleskopických manipulátorů Merlo Turbofarmer byla uvedena na trh v roce 1996 a dodnes zahrnuje všestranné stroje standardní, střední a těžší kategorie speciálně vyvinuté pro zemědělce. Do roku 2020 přichází mnoho modelů s inovacemi v oblasti… jít na článek

Nová generace velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m

Zveřejněno 28.1. Amazone představuje druhou generaci velkých kompaktních diskových kypřičů Certos s pracovním záběrem 4 m až 7 m. V řadě nalezneme konkrétně modely Certos 4002-2TX, 5002-2TX, 6002-2TX a 7002-2TX. jít na článek