AGRALL SHOW 2023
Dnes je 9.2. – svátek slaví Apolena

Lis na válcové balíky CLAAS ROLLANT 620 nyní také s podávacím ústrojím

Aktualizováno: 22. 8. 2017

Zákazníci po celém světě na lisech na válcové balíky CLAAS ROLLANT oceňují jejich mnohostrannost, snadné ovládání a konstantní kvalitu práce při nejrůznějších podmínkách lisování. Od nadcházející sezóny bude řada ROLLANT 620 doplněna o další model s podávacím ústrojím. Nový lis na válcové balíky dosahuje díky podávacímu ústrojí vysoké průchodnosti při nízké potřebě výkonu a vytváří kvalitní balíky pro nejvyšší požadavky.

Claas

Tato volba s podávacím ústrojím se nabízí především pro podniky s vlastní mechanizací, které pravidelně sklízí suché seno a slámu v obtížném terénu s nerovnostmi nebo ve svahu. Navzdory vysokému výkonu při průchodnosti a hustotě slisování balíků, jsou pro optimální provoz lisů ROLLANT 620 potřeba traktory s relativně nízkým výkonem motoru od 80 koní. ROLLANT 620 s podávacím ústrojím disponuje sběracím ústrojím s pracovním záběrem 1,85 m, lisovací komora má průměr 1,50 m. Podávací ústrojí přebírá sklízený materiál plynule od sběracího ústrojí a přivádí jej aktivně do lisovací komory. To je předpokladem pro vysokou průchodnost při zároveň nízkém výkonu traktoru. Zároveň je sklízený materiál velmi šetrně zpracováván a není nařezán, což podstatně snižuje tvoření prachu. Díky tomu lze dosáhnout nejvyšší kvality krmiva, které je vyžadováno například pro koně.   

Více komfortu díky systému OPERATOR

Nový model ROLLANT 620 je vybaven osvědčeným terminálem CLAAS OPERATOR, díky kterému je obsluha lisu snadná a přehledná. Díky terminálu si může řidič při práci zobrazit provozní informace, jako lisovací tlak a vázání. Navíc získá informace o otevření zadní stěny a o stavu rampy (nahoře/dole). V případě potřeby lze přes terminál provést zpožděný start vázání, stejně tak i předvolit vázání do sítě nebo motouzu. OPERATOR navíc nabízí automatické denní i celkové počítadlo balíků. Nový lis na balíky disponuje, stejně jako ostatní modely, úzkou ojí, která poskytuje optimální pohled na sběrací ústrojí. Tak má řidič tok materiálu neustále pod kontrolou. 

ROLLANT 620 s podávacím ústrojím bude k dispozici pro sezónu 2018.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Agrall

Tématické tagy