Roadshow Bobcat 2022
Dnes je 17.5. – svátek slaví Aneta

Články, aktuality a videa o technice CLAAS

Německý výrobce zemědělské techniky CLAAS je známý především díky sklízecí technice (řezačky, sklízecí mlátičky). V sortimentu CLAAS však naleznete také traktory, lisy, žací stroje, shrnovače, obraceče, silážní přívěsy, kolové nakladače, teleskopické nakladače a další.

Téma „CLAAS“ – třídění:

CLAAS vyrobil 100. Claas Jaguar Terra Trac. O polopásové řezačky je největší zájem v USA

(10.3.2022) Po necelých třech letech výroby dodá společnost CLAAS jubilejní sklízecí řezačku Claas Jaguar Terra Trac s číslem 100. Stroj sjel z montážní linky v Harsewinkelu 4. února a nyní bude expedován do Spojených států amerických – na nejdůležitější trh pro…

CLAAS a Carraro Group zintenzivňují spolupráci v oblasti dodávek traktorů, náprav a kvalifikace zaměstnanců

(4.3.2022) Společnosti CLAAS a Carraro Group po podpisu nové strategické dohody v sídle Carraro Group v Campodarsegu (Padova, Itálie) dále rozšiřují svou desetiletou spolupráci. Kromě vývoje a výroby speciálních a kompaktních traktorů a dodávek náprav a komponentů…

Nové varianty úzkorozchodných traktorů CLAAS NEXOS nabízejí celou řadu vylepšení

(11.2.2022) CLAAS představil úzkorozchodné a speciální traktory s motorem, který je v souladu s emisní normou Stage V. Traktory CLAAS NEXOS byly opatřeny novou převodovkou, modernizovanou kabinou a inovovaným designem.

Zemřel Volker Claas

(21.1.2022) Ve věku 57 let zemřel po těžké nemoci dlouholetý člen výboru akcionářů skupiny CLAAS Volker Claas. Volker Claas je vnukem zakladatele společnosti Augusta Claase a synem Reinholda Claase.

Řezačky Claas Jaguar s řadou vylepšení obstojí i v náročných podmínkách

(8.1.2022) Samojízdné sklízecí řezačky Claas Jaguar 900 budou opatřeny množstvím nových funkcí, jež usnadní zpracování hmoty v náročných podmínkách. Nejvýznamnější novinku představuje rozšíření možností pohonu adaptérů.

Uzlovač Claas oslavil kulaté výročí. Bez něj by nemohl fungovat velký lis na hranolové balíky

(29.12.2021) Před 100 lety přihlásil Claas svůj první patent: uzlovač vyrobený pro tehdejší vazač slámy Claas. To položilo základ pro bezkonkurenční úspěch v oblasti lisovací technologie.

Jaký byl rok 2021 pro skupinu Claas?

(23.12.2021) Claas zvýšil ve finančním roce 2021 své tržby o 19 % na novou vysokou hodnotu 4,798 miliardy eur (v předchozím roce 4,042 miliardy eur). Zisk před zdaněním vzrostl na 357 milionů eur (v předchozím roce 158 milionů eur).

Top modely nakladačů CLAAS Torion jsou nyní silnější ve všech směrech

(14.12.2021) Top modely nakladačů produktové řady CLAAS Torion mají nyní vyšší výkon motoru i nosnost. Změny doznaly také jejich názvy a v současnosti jsou tyto stroje dostupné jako Claas Torion 1913 a Claas Torion 2014.

Teleskopické manipulátory CLAAS Scorpion s novým pohonem a novými prvky výbavy

(7.12.2021) Teleskopické manipulátory CLAAS Scorpion nižší a střední výkonnostní třídy budou využívat pohon VARIPOWER 2 převzatý ze samojízdných sklízecích řezaček CLAAS Jaguar.

← Zpět
  ...