Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 4.3. – svátek slaví Stela

Největší dodavatel autodílů koupí společnost MacDon

Zveřejněno: 18. 12. 2017

Nedávno výrobce MacDon oznámil oficiální vstup na evropský trh. Vystavoval i na veletrhu Agritechnica 2017 v Hannoveru, kde ukázal samojízdný sklízeč. Nyní přichází další zajímavá zpráva.

MacDon

Linamar, druhý největší dodavatel autodílů v Kanadě, koupil 100 % akcií skupiny MacDon, která se specializuje na výrobu sklizňových strojů. Nutno podotknout, že Linamar s firmou MacDon již spolupracuje od roku 2007.

Linamar je specialista na dodávku autodílů a průmyslových součástek, distribuuje také zemědělskou techniku. Společnost vlastní maďarskou továrnu, která vyrábí kukuřičné adaptéry pro sklízecí mlátičky. Tyto adaptéry nesou značku Oros a jsou určeny pro evropský trh. Pro americký trh nesou označení Harvestec. Linda Hasenfratzová, ředitelka společnosti Linamar, chce rozšířit společnost založenou otcem v roce 1966. Chce sloučit MacDon a Oros. Aktuální ředitel společnosti MacDon Garry Giesbrecht si zachovává svou současnou pozici.

Výše transakce by se měla pohybovat okolo 800 milionů eur. Společnost MacDon vyrábí samojízdné žací stroje, tažené žací stroje, sklízeče a adaptéry pro sklízecí mlátičky.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Milan Jedlička

Tématické tagy