TECNOMA - Ultimátní přesnost postřiku
Dnes je 31.1. – svátek slaví Marika

Nová modelová řada traktorů New Holland T5 Utility

Aktualizováno: 23. 6. 2017

Se začátkem prázdnin vstoupí na trh nová modelová řada traktorů New Holland s označením T5 Utility, která je mladším sourozencem loni představených traktorů T5.

New Holland

Přídomek Utility odkazuje na užitečnost, která „stála technikům modelem“ při konstrukci této řady s pěti zástupci. Srdcem traktoru je motor FPT o objemu 3,4 litru s emisní normou Tier4A.

Traktoru poskytuje výkon od 75 do 114 koní s tím, že nejzajímavější bude pro naše zemědělce pravděpodobně model T5.95 s výkonem 99 koní, jenž navazuje na oblíbené traktory T5050 a T5060. O přenos výkonu od motoru na kola se stará převodovka DualCommand 24 x 24 s elektrohydraulickou reverzací a tlačítkem PowerCluet pro ovládání spojky na řadící páce. Elektrohydraulická reverzace je ideální pro práci s čelní nakladačem a na to pamatovali i konstruktéři New Holland a proto T5 Utility může být a v případě České republiky i bude osazen zesílenou přední nápravou o nosnosti 3 tuny. Traktor T5 Utility je sice lehčí a má menší rozvor než T5050, celková povolená hmotnost je však u obou traktorů stejná a T5.95 tak může nést těžší nářadí a díky kratšímu rozvoru je i obratnější ve stájích a dvorech, kde bude jistě často k vidění s krmným vozem. Pro práci na poli se jistě bude hodit elektronické ovládání tříbodového závěsu.

Řidiče potěší moderní, ergonomicky řešená kabina s bezprůvanovou klimatizací, pohodlnou sedačkou jak pro spolujezdce, tak samozřejmě pro řidiče. Investory traktoru potěší i cena, která se bude pohybovat okolo oblíbené hranice 10.000 Kč za koňskou sílu.

Autor: Milan Jedlička
Foto: New Holland

Tématické tagy