Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Nové možnosti secích strojů a techniky na ochranu rostlin od Amazone

Zveřejněno: 5. 4. 2019

Společnost Amazone letos představila několik novinek v oblasti secích strojů a techniky na ochranu rostlin. U secích strojů se převážně jedná o nové možnosti výbav. U strojů na ochranu rostlin, respektive postřikovačů jsou to vylepšené a zcela nové varianty modelů (nesené a samojízdné typy).

Secí stroj Amazone Cirrus 6003-2C se sekcí vlnitých disků TillDisc.

Secí stroj Cirrus je k dostání ve verzi Cirrus-C, která nabízí možnost dávkování dvou různých plodin. První a druhá plodina (nebo hnojivo) se umisťuje v režimu „single-shoot“ do jedné výsevní drážky. Nová verze Cirrus-CC má však zásobník o objemu 4 000 litrů a dvě elektrické dávkovací jednotky. Kromě „single-shoot“ má nový Cirrus-CC i režim „double-shoot“ – dvě různé výsevní drážky. Výsev probíhá přes ústrojí RoTeC nebo TwinTeC. S verzí Cirrus-CC je tak možné následující: výsev osiva a hnojiva (druhá plodina) ve stejné výsevní drážce v režimu „single-shoot“, výsev osiva a hnojiva (druhá plodina) ve dvou různých výsevních drážkách v režimu „double-shoot“ nebo kombinace obou režimů „single-shoot“ a „double-shoot“. Pokud je to nutné, přídavné zařízení GreenDrill 500 compact umožňuje výsev třetí plodiny.

Secí stroj Cirrus lze nově vybavit sekcí TillDisc (vlnité disky), která se má postarat o řez rostlinných zbytků v místě, kde se bude nacházet osivo/hnojivo.

Nesené postřikovače řady UF 02 a samojízdný postřikovač Pantera

Společnost Amazone letos představila finální verzi neseného postřikovače UF 2002 s objemem nádrže 2 000 litrů. Míchadlo je umístěno přímo na dně nádrže, aby bylo zajištěno intenzivní míchání a zabránilo se tvorbě pěny a usazování. V horní části je umístěna vnitřní čisticí tryska, odvzdušnění nádrže a snadno otevíratelné víko. Kromě centrální nádrže je přítomna také oplachovací nádrž o objemu 350 litrů. Postřikovač má nové písto-membránové čerpadlo o průtoku 250 nebo 300 l/min. Postřikovač má i patentovanou konstrukci pro snadnou manipulaci (ve výbavě mohou být integrovaná kolečka).

Řada nesených postřikovačů UF 02 byla obohacena o model UF 1602 s nominálním objemem 1 600 litrů. Postřikovač je ISO-BUS kompatibilní.

S ochranou rostlin souvisí i další novinka – samojízdný postřikovač Amazone Pantera s novým komfortním balíčkem Comfort Packet 1 a inovativním systémem vedení ramen. Již ve standardu je možné automatické zastavení plnění při sání. Podmínkou je mít ovládací terminál TwinTerminal 3.0 na boku stroje. Balíček umožní i automatické čištění, které lze ovládat na dálku přímo z kabiny. Ramena je nově možné vybavit systémem vedení ramen ContourControl a systémem aktivního tlumení vibrací v horizontálním směru SwingStop až do záběru 40 m. Ramena se též rychleji skládají.

Pro řadu nesených rozmetadel hnojiv ZA-M vyvinula společnost Amazone řídicí systém EasySet, se kterým lze ovládat dynamické dávkování z kabiny traktoru.

Přečtěte si také

Autor: Milan Jedlička
Foto: Amazone

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek