Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 25.8. – svátek slaví Radim

Nový lis na válcové balíky Claas Rollant 520 se inspiruje velkými modely

Zveřejněno: 12. 8. 2019

Claas představuje nový lis na válcové balíky. Jedná se o Rollant 520 a je vstupním modelem v segmentu lisů produkující balíky o průměru 1,25 m. Tento lis nabízí nový koncept válečků, optimalizované mazání řetězu a moderní vizuální design. K dispozici jsou i varianty s řezacím systémem.

Nový Claas Rollant 520.

Claas Rollant 520 s pevnou komorou lisuje hmotu do válcových balíků o průměru 1,25 m a šířky 1,20 m. Balicí komora má celkem 16 válců, osm z nich je vyrobeno z ocelového plechu o tloušťce 3 mm a dalších osm z ocelového plechu o tloušťce 4 mm. Žebrování válců zajišťuje přesnou rotaci balíku, a to i ve vlhkých podmínkách. Hřídele k válcům jsou přišroubované, díky tomu je v případě poruchy oprava velmi jednoduchá a rychlá. Tento systém se osvědčil u větších modelů Rollant 620 a 540. Balíky je možné lisovat s tlakem až 150 bar.

Pohon lisovacích válců probíhá na obou stranách. Řetězy jsou automaticky mazány. Nastavitelné excentrické čerpadlo dostává olej ze čtyřlitrové nádržky. Mazání není vázáno na výkon - olej je distribuován podle potřeby.

Claas nabídne lis v provedení s řezacím ústrojím (ROTO CUT) nebo bez něj (ROTO FEED). Řezací jednotka nabízí maximálně 14 nožů a dosahuje teoretické řezné délky 70 mm. Sběrač je široký 2,10 m a je řízen. Dva boční šneky zajišťují, aby byl rostlinný materiál veden účinně a spolehlivě k rotoru. Nože jsou individuálně chráněny proti cizím předmětům.

Ovládání lisu se provádí prostřednictvím terminálu Claas Operator.

Lis si odbyl premiéru při příležitosti představení nové generace sklízecích mlátiček Claas Lexion, veřejnosti se ukáže na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Claas

Tématické tagy

Nové

Ojedinělá australská technologie míří do Evropy. Jejím cílem je likvidace plevele ihned při sklizni obilovin

Zveřejněno 23.8. Seed-Terminators eliminuje klíčení plevelů již při sklizni sklízecí mlátičkou. Australská technologie nyní míří do Evropy a zajímat by mohla ekologické zemědělce a ty, kteří chtějí omezit chemické prostředky a snížit náklady. jít na článek

Krone inovuje ovládací terminály a joysticky, změní nejen jejich typický vzhled

Zveřejněno 21.8. Při příležitosti konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru představí německý výrobce sklizňové techniky Krone inovované ovládací terminály a joysticky. jít na článek

Nejnovější trendy ve sklizni a zpracování brambor představí Grimme na akci PotatoEurope

Zveřejněno 20.8. Ve dnech 4. a 5. září 2019 se bude konat další ročník polního dne PotatoEurope, tentokrát ale v Belgii. Výrobci techniky pro sklizeň okopanin a jejich zpracování zde představí své nejnovější výrobky a řešení. Nebude zde chybět ani přední německý… jít na článek