Úroková sazba od 0,49% pro traktory CASE IH a STEYR
Dnes je 30.11. – svátek slaví Ondřej

Nový postřikovač Kverneland iXdrive S6 má podvozek s nastavitelnou světlou výškou a nádrž o objemu až 6 150 litrů

Zveřejněno: 29. 8. 2022

Kverneland, přední světový výrobce postřikovačů, přichází na trh s novým modelem samojízdného postřikovače Kverneland iXdrive S6. Tato novinka je vyráběna ve spolupráci s firmou John Deere, která dodává mimo jiné i motory o výkonu 250 a 300 koní. Novinka se vyrábí se světlou výškou 1,3, 1,5 a 1,7 metru a nově je k dispozici podvozek iXflex s nastavitelnou světlou výškou. Zákazník si může zvolit i velikost nádrže až do nominálního objemu 6 150 l, což je špička na trhu.

Nový postřikovač Kverneland iXdrive S6 má podvozek s nastavitelnou světlou výškou a nádrž o objemu až 6 150 litrů.

Celý postřikovač Kverneland iXdrive S6 je konstruovaný s ohledem na jednoduchou obsluhu, bezpečnost a vysokou přesnost postřiku. Postřikovač je již v základu vybaven systémem vysokotlaké cirkulace postřikové kapaliny s individuálním vypínáním trysek iXflow-e. Tento systém umožňuje i bodový postřik na základě aplikační mapy. Díky tomu lze uspořit nemalý objem postřiku při řešení např. problémů s odolnými pleveli, které se mnohdy vyskytují pouze lokálně.

Na postřikovači Kverneland iXdrive S6 najdeme v základu rovněž elektrické ovládání sacího a výtlačného ventilu iXclean PRO, což nejenže zvyšuje komfort obsluhy, ale také díky systému automatického proplachu celého postřikovače významně zvyšuje bezpečnost a snižuje riziko poškození porostu. Ovládací panel EasySet umístěný na levém boku postřikovače, nabízí pohodlné a přehledné pracovní prostředí, které sdružuje panel ventilů, přimíchávací nádrž, nádrž na mytí rukou a filtry.

Ovládací panel EasySet umístěný na levém boku postřikovače Kverneland iXdrive S6, nabízí pohodlné a přehledné pracovní prostředí.
Ovládací panel EasySet umístěný na levém boku postřikovače Kverneland iXdrive S6, nabízí pohodlné a přehledné pracovní prostředí.

Písto-membránové čerpadlo o průtoku 520 l/min je umístěno na pravé straně stroje hned u nádrže tak, aby byla minimalizována délka hadic a zbytková kapalina. Čerpadlo lze pro případnou údržbu nebo servis vysunout.

Samozřejmostí postřikovače Kverneland iXdrive S6 je systém automatického udržovaní výšky ramen Boom Guide PRO, který si výborně poradí i v členitém terénu. Precizní vedení ramen nad cílem aplikace má významný vliv na redukci úletu.

Pro ovládání celého postřikovače Kverneland iXdrive S6 slouží ISOBUS terminál Tellus PRO.
Pro ovládání celého postřikovače Kverneland iXdrive S6 slouží ISOBUS terminál Tellus PRO.

Pro ovládání celého postřikovače Kverneland iXdrive S6 slouží ISOBUS terminál Tellus PRO, který v kombinaci se softwarem iXspray zajistí jednoduché a intuitivní ovládání všech funkcí postřiku. Díky ovládací páce IsoMatch Grip stačí k ovládání funkcí postřikovače jediný prst – obsluha může libovolně naprogramovat až 44 funkcí. O komfort obsluhy se stará prostorná kabina vybavená všemi možnými moderními prvky včetně koženého sedadla s aktivním tlumením nárazů a výkonným filtračním systémem pro zajištění bezpečnosti obsluhy.

Postřikovač Kverneland iXdrive S6 nabízí perfektní řešení pro přesný, rychlý, bezpečný a efektivní postřik v ten správný čas a na správné místo.