KUPUJ AGRO pneumatiky Continental, 
sbírej body a vyber si svůj dárek.
Dnes je 30.9. – svátek slaví Jeroným

Nový produkt od McHale. Byl testován v nejtěžších podmínkách světa

Zveřejněno: 8. 9. 2017

Před lety zařadila irská společnost McHale do svého výrobního programu žací stroje. Je slavná mimo jiné díky výrobě špičkových lisů. McHale chce však nabídnout ucelený sortiment strojů, takže nyní představil shrnovač píce. Světovou premiéru bude mít 19. září.

McHale

Shrnovač byl testován v nejtěžších podmínkách světa, aby byl zákazníkům nabízen ověřený a spolehlivý stroj. Shrnovač nese označení McHale R62-72. Každý rotor na středovém shrnovači vychyluje plodinu pouze jednou a umístí ji do volně provzdušněného řádku. Rotory jsou centrálně zavěšeny a pracují při stejných tlacích napříč pracovní šířkou. Systém odpružení umožňuje rotorům kopírovat terén. Výšku lze jednoduše nastavovat. Pohyb prstů může být nastaven tak, aby umožnil obsluze nastavit úhel záběru. Variabilní pracovní šířka od 6,2 do 7,2 m je hydraulicky nastavena pomocí teleskopických ramen pohodlně ze sedadla traktoru.

Pro přepravu jsou rotory složeny a uzamknuty. Přepravní výška je pod 4 metry, tudíž se nemusí demontovat rotory. McHale R62-72 je standardně vybaven pneumatikami o šířce 380/55-17, které poskytují vynikající stabilitu na silnici a minimalizují zhutnění půdy. Přepravní podvozek je schválen na 40 km/h. Každý rotor je vybaven také centralizovanými mazacími bloky, které usnadňují údržbu.

Autor: Milan Jedlička
Foto: McHale