Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 17.6. – svátek slaví Adolf

Články, aktuality a videa o technice na sklizeň pícnin

Pícniny – rostliny pěstované na krmení. Mohou se zkrmovat v čerstvém stavu, většinou se však pro potřeby krmení konzervují a zkrmují celoročně. Provádí se sklizeň na zelené krmení, na senáž a siláž nebo na seno, s případným dosoušením. Sklizeň zajišťují různé mechanizační prostředky.

Téma „Sklizeň pícnin“ – třídění:

Na jihu Čech se v praxi představily novinky firmy Pöttinger

(21.5.2024) Na pozemcích Zemědělského družstva Rodvínov v okrese Jindřichův Hradec uspořádala společnost AGROZET České Budějovice, a.s. představení kompletní linky pro sklizeň pícnin firmy Pöttinger. Během praktických ukázek byla desítkám diváků předvedena žací…

Nová řada obracečů McHale ProPel

(20.5.2024) McHale vyrábí již více než třicet let širokou škálu strojů pro sklizeň pícnin. Kromě žacích strojů, shrnovačů a lisů má v sortimentu obraceče. Na veletrhu Agritechnica 2023 výrobce prezentoval novou řadu obracečů McHale ProPel.

Pícninářský den Agromex v Nekoři

(19.5.2024) Redakce se zúčastnila Pícninářského dne AGROMEX, který se konal v Nekoři. Proběhlo předvádění strojů s možností vyzkoušet si jednotlivé soupravy a stroje.

Nové žací jednotky trojkombinace Fendt Slicer s kondicionérem pracují nezávisle na sobě podle podmínek na poli

(8.5.2024) Proměnlivé počasí často ponechává na sečení jen krátká časová okna, takže plochy je třeba sklízet rychleji a efektivněji. Fendt vyvinul novou řadu žacích strojů speciálně pro velké zemědělské podniky. Nová řada Fendt Slicer 12 modelů je standardně…

Farma Jamartice úspěšně spolupracuje s BV-Technikou v oblasti nové i použité techniky

(18.4.2024) Ing. Michal Novák hospodaří na Farmě Jamartice u Rýmařova. V malebné krajině sklízí pícniny a pase dobytek. Část strojního vybavení na farmu dodala firma BV-Technika a.s., se kterou majitel spolupracuje již od devadesátých let minulého století.

Návěs Joskin Silo-SPACE2 přichází v inovované podobě. Je odolnější a rychleji se vyprázdní

(10.4.2024) Belgický Joskin inovoval své oblíbené traktorové návěsy Joskin Silo-SPACE2 pro přepravu řezanky.

Krone zcela zautomatizuje svařování a montáž sběracích vozů

(26.3.2024) Krone ve spolupráci s výrobní společností Green Teuto Systemtechnik (GTS) stanovuje nové milníky výrobní robotiky ve světě zemědělské techniky.

Samosběrací vůz Strautmann Giga-Trailer dostane větší pneumatiky a novou karoserii

(22.3.2024) Samosběrací vozy Strautmann Giga-Trailer budou pro sklizňovou sezónu 2024 k dispozici s pneumatikami o průměru 30,5 palce. Kromě možností pneumatik byla přepracována také karoserie vozu.

Čisté shrnutí hmoty do řádku a kvalitní zabalení balíků do fólie se stroji Anderson

(15.3.2024) Kanadská společnost Anderson Group má nově v nabídce pásový shrnovač. Kromě toho v nabídce nalezneme stroje i pro samotné skladování balíků. Stroje Anderson na český trh dodává společnost MANATECH CZ.

← Zpět
  ...