Dnes je 1.6. – svátek slaví Laura

Postřikovače Rogator nabídnou flexibilní šířku ramen a další inovace

Zveřejněno: 2. 9. 2018

Řada strojů Fendt Rogator, která zahrnuje tažené modely Rogator 300 a samojízdné modely Rogator 600, dostala technické inovace. Postřikovače mají být ještě účinnější. Stroje modelového roku 2019 je možné již objednávat.

Fendt Rogator.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pro zrychlení plnění a minimalizaci prostojů jsou všechny modely Fendt Rogator modelového roku 2019 vybaveny novým 5-cestným ventilem. Nový ventil zlepšuje plnicí cyklus tím, že dovoluje vyplachování vody v induktoru současně s vyplachováním nádob. Pro zvýšení uživatelského komfortu si zákazníci mohou koupit volitelný elektronický sací ventil, který lze ovládat prostřednictvím řídícího centra OptiFlow.

Dále je k dispozici nový nosič trysek eQuadSelect, který umožňuje uživatelům Rogatorů přepínat mezi čtyřmi namontovanými tryskami, a to komfortně z kabiny.

Flexibilní šířka ramen

U postřikovačů s objemem nádrže 6 000 litrů nabízí Fendt další šířku ramen se zvláštním rozložením. U ramen s celkovou pracovní šířkou 18 m je možnost dvou segmentů. Na každé straně je nyní k dispozici kratší speciální výložník o délce 3 m.

Flexibilní šířka ramen.
Flexibilní šířka ramen.

Nové postřikovače se automaticky čistí stisknutím jednoho tlačítka, přičemž nová funkce OptiRinse je standardní výbavou.

Pro majitele postřikovačů Fendt Rogator 600 je k dispozici hydraulická řídicí jednotka s joystickem, která se umísťuje do kabiny. Nová řídicí jednotka umožňuje ovládat další funkce, jako ovládání zadní nápravy. Zákazníci mohou také využít joystick pro lepší ovládání stroje na strmých svazích.

V budoucnu je plánované k postřikovačům dodávat až 20 různých druhů trysek.

Přečtěte si o novinkách Fendt pro příští rok, jako je například nová generace lisů Rotana a nové sklizňové adaptéry pro řezačky Katana. Představena byla též nová řada středně velkých senážních vozů a další inovace u vozů Tigo. Nechybí ani nové shrnovače a tažené žací stroje.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt