SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Postřikovače Rogator nabídnou flexibilní šířku ramen a další inovace

Zveřejněno: 2. 9. 2018

Řada strojů Fendt Rogator, která zahrnuje tažené modely Rogator 300 a samojízdné modely Rogator 600, dostala technické inovace. Postřikovače mají být ještě účinnější. Stroje modelového roku 2019 je možné již objednávat.

Fendt Rogator.

Pro zrychlení plnění a minimalizaci prostojů jsou všechny modely Fendt Rogator modelového roku 2019 vybaveny novým 5-cestným ventilem. Nový ventil zlepšuje plnicí cyklus tím, že dovoluje vyplachování vody v induktoru současně s vyplachováním nádob. Pro zvýšení uživatelského komfortu si zákazníci mohou koupit volitelný elektronický sací ventil, který lze ovládat prostřednictvím řídícího centra OptiFlow.

Dále je k dispozici nový nosič trysek eQuadSelect, který umožňuje uživatelům Rogatorů přepínat mezi čtyřmi namontovanými tryskami, a to komfortně z kabiny.

Flexibilní šířka ramen

U postřikovačů s objemem nádrže 6 000 litrů nabízí Fendt další šířku ramen se zvláštním rozložením. U ramen s celkovou pracovní šířkou 18 m je možnost dvou segmentů. Na každé straně je nyní k dispozici kratší speciální výložník o délce 3 m.

Flexibilní šířka ramen.
Flexibilní šířka ramen.

Nové postřikovače se automaticky čistí stisknutím jednoho tlačítka, přičemž nová funkce OptiRinse je standardní výbavou.

Pro majitele postřikovačů Fendt Rogator 600 je k dispozici hydraulická řídicí jednotka s joystickem, která se umísťuje do kabiny. Nová řídicí jednotka umožňuje ovládat další funkce, jako ovládání zadní nápravy. Zákazníci mohou také využít joystick pro lepší ovládání stroje na strmých svazích.

V budoucnu je plánované k postřikovačům dodávat až 20 různých druhů trysek.

Přečtěte si o novinkách Fendt pro příští rok, jako je například nová generace lisů Rotana a nové sklizňové adaptéry pro řezačky Katana. Představena byla též nová řada středně velkých senážních vozů a další inovace u vozů Tigo. Nechybí ani nové shrnovače a tažené žací stroje.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek