Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Postřikovače Rogator nabídnou flexibilní šířku ramen a další inovace

Zveřejněno: 2. 9. 2018

Řada strojů Fendt Rogator, která zahrnuje tažené modely Rogator 300 a samojízdné modely Rogator 600, dostala technické inovace. Postřikovače mají být ještě účinnější. Stroje modelového roku 2019 je možné již objednávat.

Fendt Rogator.

Pro zrychlení plnění a minimalizaci prostojů jsou všechny modely Fendt Rogator modelového roku 2019 vybaveny novým 5-cestným ventilem. Nový ventil zlepšuje plnicí cyklus tím, že dovoluje vyplachování vody v induktoru současně s vyplachováním nádob. Pro zvýšení uživatelského komfortu si zákazníci mohou koupit volitelný elektronický sací ventil, který lze ovládat prostřednictvím řídícího centra OptiFlow.

Dále je k dispozici nový nosič trysek eQuadSelect, který umožňuje uživatelům Rogatorů přepínat mezi čtyřmi namontovanými tryskami, a to komfortně z kabiny.

Flexibilní šířka ramen

U postřikovačů s objemem nádrže 6 000 litrů nabízí Fendt další šířku ramen se zvláštním rozložením. U ramen s celkovou pracovní šířkou 18 m je možnost dvou segmentů. Na každé straně je nyní k dispozici kratší speciální výložník o délce 3 m.

Flexibilní šířka ramen.
Flexibilní šířka ramen.

Nové postřikovače se automaticky čistí stisknutím jednoho tlačítka, přičemž nová funkce OptiRinse je standardní výbavou.

Pro majitele postřikovačů Fendt Rogator 600 je k dispozici hydraulická řídicí jednotka s joystickem, která se umísťuje do kabiny. Nová řídicí jednotka umožňuje ovládat další funkce, jako ovládání zadní nápravy. Zákazníci mohou také využít joystick pro lepší ovládání stroje na strmých svazích.

V budoucnu je plánované k postřikovačům dodávat až 20 různých druhů trysek.

Přečtěte si o novinkách Fendt pro příští rok, jako je například nová generace lisů Rotana a nové sklizňové adaptéry pro řezačky Katana. Představena byla též nová řada středně velkých senážních vozů a další inovace u vozů Tigo. Nechybí ani nové shrnovače a tažené žací stroje.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fendt

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek