AGRALL SHOW 2023
Dnes je 9.2. – svátek slaví Apolena

První největší autonomní John Deere v Evropě míří k zákazníkovi

Zveřejněno: 8. 12. 2017

Nová spolupráce mezi společností Semler Agro a nizozemským specialistou na robotiku Precision Makers vytvořila největší autonomní traktor John Deere. John Deere řady 8R je totiž vybaven robotickou technologií.

Autonomní John Deere

Traktor byl téměř celý rok ve vývoji, je první svého druhu v Evropě a brzy bude mít premiéru na dánských polích.

Společnost Semler Agro pracovala na projektu od roku 2017 s výrobcem Precision Makers. Obě firmy jsou hráči v oblasti robotiky. Firmy se společně rozhodly vyvinout robotiku pro největší traktory. John Deere 8R o výkonu 320 koní je prvním traktorem, který se stal autonomním. Traktor obsahuje technologie, které mu umožní se pohybovat, bez pomocí člověka, ale zároveň také, aby bylo možné traktor řídit například na pozemní komunikaci.TIP: Ruska vyvíjí autonomní kombajn. Za 6 let má být v prodeji

Traktor se v prosinci představí u prvního zákazníka firmy Semler Agro. Robotická technologie, použitá na traktoru John Deere 8R je připravena k montáži i na jiné velké traktory. Samozřejmě i v zemědělství platí předpisy o provozu autonomních strojů, proto firma Semler Agro spolupracuje s řadou právníků. Je tedy zajištěno, že autonomní John Deere 8R plní veškeré předpisy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Semler Agro