Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 20.3. – svátek slaví Světlana

Řada traktorů Valtra A byla obohacena o modely s novou převodovkou HiTech 4

Zveřejněno: 8. 1. 2019

Řada traktorů Valtra A se nyní stává univerzálnější a pohodlnější díky novým čtyřválcovým traktorům A104 a A114 s převodovkou HiTech 4. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Modely také slibují novou úroveň v pohodlí.

Nová Valtra A nabízí od roku 2019 řadu inovací.

K dispozici je 4rychlostní powershift převodovka se stupni 16+16R. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Hlavní pracovní rychlost se nachází v rozmezí 4 až 12 km/h. K mání je také převodovka s rychlostmi 32+32R, která umožňuje rychlost nižší než 100 metrů za hodinu při otáčkách motoru 1400 ot./min.

Pohodlí

Nové modely s převodovkou HiTech 4 jsou navrženy pro hladký a bezproblémový provoz s minimálním využitím spojkového pedálu. Převodovka je ovládána pomocí kolébkových spínačů na ergonomicky umístěném ovládacím panelu Control Grip. Řada automatických a předprogramovatelných funkcí umožňuje obsluze zaměřit se na práci a závěsnou techniku, zatímco traktor se postará o řazení. Traktory řady A mají na přání mechanicky zavěšenou kabinu. Sledování výkonu traktoru je nyní snazší díky zcela nové palubní desce. Displej lze snadno upravit tak, aby zobrazoval informace důležité pro konkrétní pracovní úkol. Dále nové elektronické ovládací prvky umožňují přesnější práci s čelním nakladačem.

Modely A104 a A114 HiTech 4 jsou poháněny čtyřválcovými motory AGCO Power AWFC, které nabízí výkon 100 až 110 koní. Motory splňující emisní normu Stage 4 a jsou vybaveny pouze systémem SCR, čímž se minimalizují náklady na servis. Traktory mohou být na přání osazeny předním PTO.

Výroba a dodávka nových modelů HiTech 4 již začala. Modely se veřejnosti představí na výstavě LAMMA ve dnech 8.-9. ledna 2019.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Valtra

Tématické tagy

Nové

Největší a nejvýkonnější. Nová série Avant 800 posouvá limity kompaktních nakladačů

Zveřejněno 20.3. Finský AVANT TECNO OY míří se zbrusu novou řadou kompaktních nakladačů série 800 do těžší ligy. Nic většího a výkonnějšího Avant až doposud nevyrobil. Nakladače si však zachovávají přednosti z menších sérií, které kombinují s navýšenými hodnotami v… jít na článek

John Deere našel řešení, jak zamezit častým krádežím navigací

Zveřejněno 20.3. Už v polovině minulého roku přišel John Deere s informací, že pracuje na řešení, které by zamezilo častým krádežím jeho GPS navigací. Nyní společnost představila konkrétní krok. jít na článek

Fortschritt ZT 300: Traktor, který charakterizoval zemědělství v NDR. Nic modernějšího tehdy nebylo

Zveřejněno 19.3. Fortschritt ZT 300 je německý kolový traktor, který byl zkonstruován v bývalé NDR v 60. letech 20. století. První brožura ho označovala jako silným, moderním a spolehlivým traktorem. Dodnes má tento traktor kultovní status a mnoho fanoušků. Do 80.… jít na článek