Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Řada traktorů Valtra A byla obohacena o modely s novou převodovkou HiTech 4

Zveřejněno: 8. 1. 2019

Řada traktorů Valtra A se nyní stává univerzálnější a pohodlnější díky novým čtyřválcovým traktorům A104 a A114 s převodovkou HiTech 4. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Modely také slibují novou úroveň v pohodlí.

Nová Valtra A nabízí od roku 2019 řadu inovací.

K dispozici je 4rychlostní powershift převodovka se stupni 16+16R. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Hlavní pracovní rychlost se nachází v rozmezí 4 až 12 km/h. K mání je také převodovka s rychlostmi 32+32R, která umožňuje rychlost nižší než 100 metrů za hodinu při otáčkách motoru 1400 ot./min.

Pohodlí

Nové modely s převodovkou HiTech 4 jsou navrženy pro hladký a bezproblémový provoz s minimálním využitím spojkového pedálu. Převodovka je ovládána pomocí kolébkových spínačů na ergonomicky umístěném ovládacím panelu Control Grip. Řada automatických a předprogramovatelných funkcí umožňuje obsluze zaměřit se na práci a závěsnou techniku, zatímco traktor se postará o řazení. Traktory řady A mají na přání mechanicky zavěšenou kabinu. Sledování výkonu traktoru je nyní snazší díky zcela nové palubní desce. Displej lze snadno upravit tak, aby zobrazoval informace důležité pro konkrétní pracovní úkol. Dále nové elektronické ovládací prvky umožňují přesnější práci s čelním nakladačem.

Modely A104 a A114 HiTech 4 jsou poháněny čtyřválcovými motory AGCO Power AWFC, které nabízí výkon 100 až 110 koní. Motory splňující emisní normu Stage 4 a jsou vybaveny pouze systémem SCR, čímž se minimalizují náklady na servis. Traktory mohou být na přání osazeny předním PTO.

Výroba a dodávka nových modelů HiTech 4 již začala. Modely se veřejnosti představí na výstavě LAMMA ve dnech 8.-9. ledna 2019.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Valtra

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek