Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Řada traktorů Valtra A byla obohacena o modely s novou převodovkou HiTech 4

Zveřejněno: 8. 1. 2019

Řada traktorů Valtra A se nyní stává univerzálnější a pohodlnější díky novým čtyřválcovým traktorům A104 a A114 s převodovkou HiTech 4. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Modely také slibují novou úroveň v pohodlí.

Nová Valtra A nabízí od roku 2019 řadu inovací.

K dispozici je 4rychlostní powershift převodovka se stupni 16+16R. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Hlavní pracovní rychlost se nachází v rozmezí 4 až 12 km/h. K mání je také převodovka s rychlostmi 32+32R, která umožňuje rychlost nižší než 100 metrů za hodinu při otáčkách motoru 1400 ot./min.

Pohodlí

Nové modely s převodovkou HiTech 4 jsou navrženy pro hladký a bezproblémový provoz s minimálním využitím spojkového pedálu. Převodovka je ovládána pomocí kolébkových spínačů na ergonomicky umístěném ovládacím panelu Control Grip. Řada automatických a předprogramovatelných funkcí umožňuje obsluze zaměřit se na práci a závěsnou techniku, zatímco traktor se postará o řazení. Traktory řady A mají na přání mechanicky zavěšenou kabinu. Sledování výkonu traktoru je nyní snazší díky zcela nové palubní desce. Displej lze snadno upravit tak, aby zobrazoval informace důležité pro konkrétní pracovní úkol. Dále nové elektronické ovládací prvky umožňují přesnější práci s čelním nakladačem.

Modely A104 a A114 HiTech 4 jsou poháněny čtyřválcovými motory AGCO Power AWFC, které nabízí výkon 100 až 110 koní. Motory splňující emisní normu Stage 4 a jsou vybaveny pouze systémem SCR, čímž se minimalizují náklady na servis. Traktory mohou být na přání osazeny předním PTO.

Výroba a dodávka nových modelů HiTech 4 již začala. Modely se veřejnosti představí na výstavě LAMMA ve dnech 8.-9. ledna 2019.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Valtra

Tématické tagy

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek