SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Řada traktorů Valtra A byla obohacena o modely s novou převodovkou HiTech 4

Zveřejněno: 8. 1. 2019

Řada traktorů Valtra A se nyní stává univerzálnější a pohodlnější díky novým čtyřválcovým traktorům A104 a A114 s převodovkou HiTech 4. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Modely také slibují novou úroveň v pohodlí.

Nová Valtra A nabízí od roku 2019 řadu inovací.

K dispozici je 4rychlostní powershift převodovka se stupni 16+16R. Převodovka byla optimalizována pro práci v terénu a na farmě. Hlavní pracovní rychlost se nachází v rozmezí 4 až 12 km/h. K mání je také převodovka s rychlostmi 32+32R, která umožňuje rychlost nižší než 100 metrů za hodinu při otáčkách motoru 1400 ot./min.

Pohodlí

Nové modely s převodovkou HiTech 4 jsou navrženy pro hladký a bezproblémový provoz s minimálním využitím spojkového pedálu. Převodovka je ovládána pomocí kolébkových spínačů na ergonomicky umístěném ovládacím panelu Control Grip. Řada automatických a předprogramovatelných funkcí umožňuje obsluze zaměřit se na práci a závěsnou techniku, zatímco traktor se postará o řazení. Traktory řady A mají na přání mechanicky zavěšenou kabinu. Sledování výkonu traktoru je nyní snazší díky zcela nové palubní desce. Displej lze snadno upravit tak, aby zobrazoval informace důležité pro konkrétní pracovní úkol. Dále nové elektronické ovládací prvky umožňují přesnější práci s čelním nakladačem.

Modely A104 a A114 HiTech 4 jsou poháněny čtyřválcovými motory AGCO Power AWFC, které nabízí výkon 100 až 110 koní. Motory splňující emisní normu Stage 4 a jsou vybaveny pouze systémem SCR, čímž se minimalizují náklady na servis. Traktory mohou být na přání osazeny předním PTO.

Výroba a dodávka nových modelů HiTech 4 již začala. Modely se veřejnosti představí na výstavě LAMMA ve dnech 8.-9. ledna 2019.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Valtra

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek