Dnes je 25.6. – svátek slaví Ivan

Rusové vyvíjí traktor na plynový pohon, který slibuje levnější provoz a větší ekologii

Zveřejněno: 10. 6. 2019

Ruský výrobce Agromash je zaneprázdněn vývojem traktoru o výkou 85 koní, který pohání plyn, nikoliv nafta. Výrobce tvrdí, že bude šetrnější k životnímu prostředí a zároveň bude mít levnější provoz ve srovnání s traktory na naftu.

Agromash 85TK na plynový pohon.

Šéf ruské společnosti Agromash Igor Lukin řekl, že traktor na plynový pohon je jednou ze slibných oblastí modernizace v zemědělství, ale i v silniční dopravě. Není jediný, kdo tomu věří. I jeden z největších výrobců zemědělské techniky na světě, New Holland, již léta vyvíjí traktor na plyn. Jeden takový traktor byl krátce k vidění při testování i v České republice. Nedávno byla představena nová generace traktoru, který využívá k pohonu energii z obnovitelného zdroje. Traktor má zaujmout tzv. podniky Energy Independent Farm™ (energeticky nezávislé). K pohonu se využívá metan, který se snadno vyrobí přímo na farmě z energetických plodin nebo odpadu.

Vraťme se ale k ruskému výrobci Agromash. Plynový pohon by měl zajistit snížení emisí škodlivých látek do ovzduší a zvýšit kvalitu života obyvatelstva. Traktor je osazen čtyřválcovým přeplňovaným motorem 85TK o výkonu 85 koní, který je spojen s převodovkou (16F 8R) nabízející maximální silniční rychlost 38 km/h.

Výrobce si stanovil jasný cíl, a to zvýšit dodávky strojů s plynovým pohonem. S tím je spojeno i rozšiřování servisní sítě, která by měla přinést větší důvěru spotřebitelů v tento typ strojů.

Agromash je významným ruským výrobcem zemědělské techniky. Vznikl v roce 2009 sloučením několika subjektů, které spadaly pod kolektivní značku Agromash. Vyrábí traktory, sklízecí mlátičky a závěsnou techniku. V Evropě však patří mezi méně známé značky. V současné době má výrobce rozsáhlou síť servisních středisek a prodejců napříč Ruskem. Techniku ale prodává i do Běloruska, Ukrajiny, Moldavska, Ázerbájdžánu, Arménie, Kazachstánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Agromash

Tématické tagy

Nové

Nechte se sbalit lisy URSUS a UNIA-GROUP

Zveřejněno 21.6. Od nenáročného lisu na výkon traktoru, přes mechanický lis vyznačující se dostatečnou kvalitou a dlouhou životností, až po lis s variabilní nebo pevnou lisovací komorou pro vysoký výkon. Taková je nabídka v oblasti svinovacích lisů na válcové a… jít na článek

Toto je nový nejrychlejší traktor na světě, který dosáhl průměrné rychlosti 166,7 km/h

Zveřejněno 21.6. Anglický výrobce traktorů a stavebních strojů JCB včera zlomil rychlostní rekord s upraveným traktorem modelové řady Fastrac. Traktor se řítil průměrnou rychlostí 166,7 km/h. jít na článek

John Deere představuje inovace u sklízecích mlátiček pro nadcházející sezónu 2020

Zveřejněno 20.6. John Deere těsně před letošní sklizňovou sezónou představil inovace u sklízecích mlátiček John Deere pro rok 2020. Z výčtu inovací je patrný další posun v oblasti automatizace a komfortu. jít na článek