Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 18.7. – svátek slaví Drahomíra

Samasz vyvíjí pásový shrnovač. První prototypy jsou již připraveny

Zveřejněno: 28. 3. 2018

Polský výrobce Samasz se specializuje na vývoj a výrobu techniky pro sklizeň pícnin. V sortimentu tak nechybí žací stroje, shrnovače, obraceče, ale i komunální technika (pluhy apod.). Nyní je ve vývoji pásový shrnovač.

Stránka mechaman.nl přišla jako první s informací, že Samasz chystá výrobu pásového shrnovače. Výrobce chce nabídnout rovnou dvě verze pásového shrnovače. Jeden by měl mít záběr šest metrů a druhý devět metrů. Spekuluje se, že pásový shrnovač bude mít základ v pásovém shrnovači od společnosti Kuhn. Největší shrnovač bude schopen tvořit řádky jak vlevo, tak vpravo i uprostřed.

Pásový shrnovač je šetrnější k hmotě, než klasický rotorový. Na druhou stranu je cena pásového shrnovače vysoká. Pásový shrnovač píce Samasz může být levnější než stroj od společnosti Kuhn. Jaká bude opravdu jeho cena a kdy půjde do výroby, zatím není jasné.

Samasz investuje 21 milionů eur do nového závodu

Samasz nedávno otevřel nový výrobní závod. Haly zabírají plochu 26 hektarů v Zabłudów (severovýchod Polska). Okolí závodu pokrývá dalších celkem 13 hektarů. Továrna, kanceláře a čistička zabírají 4 hektary. Budoucí testovací polygon bude zabírat 6,7 ha. Zbytek je les. Celková investice činila 21 milionů eur. Samasz také s pomocí Evropské unie vybudoval vývojové centrum o ploše 2000 m2. V současné době pro Samasz pracuje 700 zaměstnanců, plánem je zvýšit počet na 1400.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Samasz

Tématické tagy