Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 15.7. – svátek slaví Jindřich

Sklízecí mlátička New Holland CX slaví 20. výročí

Zveřejněno: 21. 11. 2022

Vytřásadlová sklízecí mlátička New Holland CX byla uvedena na trh v roce 2002. Od té doby bylo vyrobeno více než 20 000 kusů. Mlátička také získala 33 nejrůznějších ocenění.

Model New Holland CX byl vystaven na stánku New Holland na veletrhu SIMA ve speciálním provedení připomínajícím tento důležitý milník.

Sklízecí mlátička New Holland CX vlastní silný základ funkcí zvyšujících produktivitu, jako je například oceňovaný mláticí buben Ultra-Flow s dělenými segmentovými mlatkami. A nyní bude k dispozici se zbrusu novým sklízecím adaptérem MacDon FD2 Flex Draper.

Nyní slaví New Holland 20. výročí své vlajkové lodi mezi sklízecími mlátičkami řady New Holland CX. Od svého uvedení na trh neustále zvyšuje laťku kapacity, flexibility a kvality sklizně. Sklízecí mlátička New Holland CX posunula hranice inovací a během své dlouhé kariéry posbírala 33 prestižních ocenění. Více než 20 000 prodaných kusů po celém světě svědčí o úspěchu, který trvá dodnes. Model New Holland CX byl vystaven na stánku New Holland na veletrhu SIMA ve speciálním provedení připomínajícím tento důležitý milník.

Lars Sorensen ze společnosti New Holland, řekl: „Když jsme v roce 2002 uvedli na trh kombajn New Holland CX, udělal na první pohled obrovský dojem svými netradičními křivkami, které nenásledovali krabicový tvar tehdejších sklízecích mlátiček".

Historie převratných inovací postavená na silném základu

Sklízecí mlátičky New Holland přišly s řadou převratných funkcí. Již v sedmdesátých letech minulého století bylo jasné, že limitem výkonnosti sklízecích mlátiček je separace zbytkového zrna ve slámě. Reakcí na to byl rotační separátor představený v roce 1972. Byl montován za odmítacím bubnem a vybaven samostatným košem. Tím se intenzita separace významně zvýšila. Rotační separátor si firma New Holland nechala patentovat a jakmile platnost patentu vypršela, začaly jej všechny konkurenční firmy okamžitě používat. Od roku 1993 začaly mlátičky využívat integrovanou loketní opěrku. Největší mláticí buben na trhu s průměrem 750 mm přišel v roce 2001.

20letá historie modelu New Holland CX je doplněna nejprestižnějšími oceněními ve svém oboru, včetně titulu Machine of the Year v rámci cen Agritechnica a SIMA Innovation Awards. New Holland CX byl první sklízecí mlátičkou určenou pro provoz v rámci přesného zemědělství. Jen za posledních 10 let se produktivita mlátičky zvýšila o 17 %.

New Holland CX byl první sklízecí mlátičkou určenou pro provoz v rámci přesného zemědělství. Jen za posledních 10 let se produktivita mlátičky zvýšila o 17 %.
New Holland CX byl první sklízecí mlátičkou určenou pro provoz v rámci přesného zemědělství. Jen za posledních 10 let se produktivita mlátičky zvýšila o 17 %.

Modernizace sklízecích mlátiček New Holland CX nikdy neskončila. V roce 2020 byl na trh uveden mláticí buben Ultra-Flow s dělenými segmentovými mlatkami. Mlátící buben je o 100 % těžší oproti konvenční konstrukci. Díky své masivní konstrukci pracuje jako setrvačník a dokáže velmi dobře odolávat i nerovnoměrnému vkládání materiálu s nevyrovnanou vlhkostí při energetické náročnosti o 16 % nižší oproti konvenčnímu mlátícímu bubnu. Výsledkem je výrazná redukce spotřeby paliva. Buben je vhodný pro všechny typy plodin, od řepky přes obilniny až po kukuřici. Dosahuje hladšího a plynulejšího toku plodiny, což vede k vysoké kvalitě slámy, nižší hlučnosti a rovnoměrnějšímu chodu v nepříznivých podmínkách. Buben Ultra-Flow navyšuje výkonost mlátičky až o 10 %. V roce 2019 získal buben stříbrnou medailí na Agritechnica Innovation Awards 2019. Mezi další pokročilé technologie se řadí analýza živin Nutrisense.

Sklízecí mlátička New Holland CX je dnes na vrcholu své slávy a nabízí zákazníkům ty nejlepší technologie jako je například kombinace systému variabilního chodu vytřásadel zvaného Opti-Speed se systémem automatické změny otáček ventilátoru Opti-Fan, jenž profukuje síta.

New Holland CZ nově se sklízecím adaptérem MacDon

New Holland CX je nyní k dispozici se zbrusu novým sklízecím adaptérem MacDon FD2 Flex Draper. Adaptér MacDon FD2 Flex Draper je rozdělen na dvě části: lištu a kombajnový adaptér připojený k šikmému dopravníku mlátičky. Obě části jsou vzájemně odděleny, na sobě zavěšeny a spojeny jen ve spodní části (na dvou místech). Rám nemění svoji polohu a lišta má vůči němu rozsah výkyvu 18 cm. Pohybuje se nahoru a dolů / doleva a doprava nezávisle na rámu.