SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Valtra nabídne pneumatické odpružení přední nápravy pro nejnovější traktory řady N

Zveřejněno: 16. 1. 2019

Pneumatické odpružení je široce využíváno u užitkových vozidel, tomuto typu zavěšení už 25 let důvěřuje i Valtra u svých traktorů. Odpružení Aires, jak jej Valtra označuje, je od roku 2019 volitelně k dispozici u modelů řady N.

Pneumatické odpružení přední nápravy u traktorů řady N.

Valtra uvádí, že pneumaticky odpružená přední náprava nabízí rychlejší odezvu a lepší tlumení nárazů, zvláště když se zatížení náprav mění rychle, jako při práci s čelním nakladačem. Díky tomu má být obsluha, komfort a trakce lepší než u hydropneumatického řešení.

Systém zavěšení Aires, který je nově instalován do traktorů řady N, je podobný tomu, který je používán u modelů řady T. Systém odpružení využívá stlačený vzduch, který spolehlivě pracuje i při nízkých teplotách. Další výhodou je, že pneumatický systém traktoru umožňuje také použití stlačeného vzduchu k jiným účelům, jako je brzdění přívěsu, čištění filtrů apod.

Výhody pneumatického zavěšení přední nápravy jsou podle Valtry stále jasnější, protože celková hmotnost traktorů se zvyšuje díky možnosti agregovat stále větší čelní nářadí a nakladače. Nové odpružení bude k dispozici u řady N na jaře (modely N174) a na podzim roku 2019 (modely N134 a N154). Současná druhá generace hydropneumatického odpružení bude i nadále dostupná na menších modelech řady N.

Valtra také oznámila, že její traktory od roku 2019 plní nejnovější emisní normu Stage V a modelová řada A dostala novou převodovku HiTech 4.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Valtra

Tématické tagy

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek