Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Valtra nabídne pneumatické odpružení přední nápravy pro nejnovější traktory řady N

Zveřejněno: 16. 1. 2019

Pneumatické odpružení je široce využíváno u užitkových vozidel, tomuto typu zavěšení už 25 let důvěřuje i Valtra u svých traktorů. Odpružení Aires, jak jej Valtra označuje, je od roku 2019 volitelně k dispozici u modelů řady N.

Pneumatické odpružení přední nápravy u traktorů řady N.

Valtra uvádí, že pneumaticky odpružená přední náprava nabízí rychlejší odezvu a lepší tlumení nárazů, zvláště když se zatížení náprav mění rychle, jako při práci s čelním nakladačem. Díky tomu má být obsluha, komfort a trakce lepší než u hydropneumatického řešení.

Systém zavěšení Aires, který je nově instalován do traktorů řady N, je podobný tomu, který je používán u modelů řady T. Systém odpružení využívá stlačený vzduch, který spolehlivě pracuje i při nízkých teplotách. Další výhodou je, že pneumatický systém traktoru umožňuje také použití stlačeného vzduchu k jiným účelům, jako je brzdění přívěsu, čištění filtrů apod.

Výhody pneumatického zavěšení přední nápravy jsou podle Valtry stále jasnější, protože celková hmotnost traktorů se zvyšuje díky možnosti agregovat stále větší čelní nářadí a nakladače. Nové odpružení bude k dispozici u řady N na jaře (modely N174) a na podzim roku 2019 (modely N134 a N154). Současná druhá generace hydropneumatického odpružení bude i nadále dostupná na menších modelech řady N.

Valtra také oznámila, že její traktory od roku 2019 plní nejnovější emisní normu Stage V a modelová řada A dostala novou převodovku HiTech 4.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Valtra

Tématické tagy

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek