Skladové vozy Ford Trucks
Dnes je 6.12. – svátek slaví Mikuláš

Samojízdný vysavač kejdy pro velké stáje

Zveřejněno: 03.01.2018

Kanadský výrobce Nuhn Industries Ltd. se specializuje na výrobu cisteren, kejdovačů a nyní představil samojízdný vysavač kejdy pro rozlehlé farmy s velkým počtem skotu.

Vysavače kejdy mohou být různě technicky řešeny. Vysavač například může být ve spojení s cisternou, kterou táhne traktor přímo stájí. Takové řešení nabízí třeba firma Pichon. Pak tuto činnost může zabezpečovat automatický robot, který nabízí například firma Lely.

Samojízdný stroj od výrobce Nuhn dokonale odsává kejdu, protože jeho kloubové a stírací podložky zametají živočišný odpad směrem k sacímu čerpadlu umístěného před kabinou.

Proč je dobré čištění chodeb ve stáji?

„Čistá podlaha kravína znamená čistší paznehty, méně kejdy v boxech a čistší ocasy a vemena. Tím zabráníte infekcím paznehtů a vemen z hygienických příčin a podpoříte zdravé přirozené chování krav. Tradiční shrnovací lopaty mají řadu nevýhod. Řetězy a rohové kladky představují překážky v trase, čekárny nejsou vyčištěny a pokaždé, když zařízení projede kolem, krávy stojí až po paspárky v kejdě.“ – uvádí firmy Lely na svých internetových stránkách.

Autor fotografií/videa: Nuhn Industries Ltd

Tématické tagy