Dnes je 8.12. – svátek slaví Květoslava

Agra Gornja Radgona 2019, nová generace zemědělství a potravin

Zveřejněno: 7. 8. 2019

Ve dnech od 24.8 – 29.8. 2019 se bude konat největší mezinárodní veletrh v místě Gornja Radgona ve Slovinsku. Kam se mimo jiné chystá i redakce Agroportal24h.cz., která zároveň čtenářům přinese kromě reportáže i poznatky z veletrhu.

Součástí veletrhu bude výstava zemědělské techniky.

Hlavní důraz bude kladen na digitalizaci v zemědělství. Na toto téma budou navázány odborné konzultace, které budou obohaceny praktickými ukázkami práce s roboty a drony. Pro moderní výrobu a šlechtění se představí vybavení i produkty pro péči o rostliny a zvířata. Jednou z mnoha dalších novinek, na které se mohou návštěvníci veletrhu těšit, jsou kromě nejmodernějších technologií a techniky využívané v zemědělství, lesnictví, v potravinářském průmyslu a vinařství, taktéž zajímavé informace týkající se ekologického zemědělství.

Veletrhu se zúčastní evropští ministři zemědělství, kteří budou přítomni první den zahájení a to v sobotu 24.8. 2019. Na seznamu pozvaných jsou všichni ministři členských států EU, kandidátských zemí a potenciálních kandidátů. Společně s partnerskou zemí, rakouským Štýrem, byly vyhlášeny národní prezentace - Maďarsko, Chorvatsko, Severní Makedonie, Polsko, Bulharsko a Vietnam.

Mezinárodní setkání MEET4BUSINESS AGRA 2019, pořádané Pomurski sejem ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Maribor / Enterprise Europe Network, přiláká kupující a dovozce, kteří jsou obzvláště zajímaví pro slovinské i zahraniční společnosti.

Podle tradice bude Agra společenskou, veselou, přátelskou, chutnou, zábavnou a užitečnou událostí. Nejen pro podnikatele, zemědělce a profesionály, ale pro všechny, kdo věří v chutné a zdravé jídlo vyrobené s ohledem na člověka a životní prostředí.

Autor: Věra Hejhálková, DiS., redakčně upraveno a přeloženo z tiskové zprávy
Foto: Agra

Tématické tagy

Nové

Nejhůře a nejlépe hodnocené značky traktorů za rok 2019 podle prodejců z deseti vyspělých států

Zveřejněno 6.12. CLIMMAR (Mezinárodní organizace dovozců a prodejců zemědělské techniky) každoročně zkoumá vztah prodejců traktorů k daným značkám. Průzkum nese název Dealer Satisfaction Index (DSI). jít na článek

Aeon: nový top model mezi taženými postřikovači Hardi je připraven na požadavky budoucnosti

Zveřejněno 6.12. Jeden z předních dánských výrobců techniky na ochranu rostlin, firma Hardi, prezentoval při příležitosti konání zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru jednak své vize budoucnosti, jednak technické novinky. Oboje bylo zhmotněno do… jít na článek

Dodavatel náhradních dílů AGROAD příští rok oslaví 25 let na trhu

Zveřejněno 5.12. Firma AGROAD v roce 2020 oslaví 25 let působení na trhu náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku. Bohaté zkušenosti společnosti mělo a má možnost využívat široké portfolio zákazníků z nejrůznějších zemí světa. Po dobu své existence si… jít na článek