Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 25.8. – svátek slaví Radim

Agra Gornja Radgona 2019, nová generace zemědělství a potravin

Zveřejněno: 7. 8. 2019

Ve dnech od 24.8 – 29.8. 2019 se bude konat největší mezinárodní veletrh v místě Gornja Radgona ve Slovinsku. Kam se mimo jiné chystá i redakce Agroportal24h.cz., která zároveň čtenářům přinese kromě reportáže i poznatky z veletrhu.

Součástí veletrhu bude výstava zemědělské techniky.

Hlavní důraz bude kladen na digitalizaci v zemědělství. Na toto téma budou navázány odborné konzultace, které budou obohaceny praktickými ukázkami práce s roboty a drony. Pro moderní výrobu a šlechtění se představí vybavení i produkty pro péči o rostliny a zvířata. Jednou z mnoha dalších novinek, na které se mohou návštěvníci veletrhu těšit, jsou kromě nejmodernějších technologií a techniky využívané v zemědělství, lesnictví, v potravinářském průmyslu a vinařství, taktéž zajímavé informace týkající se ekologického zemědělství.

Veletrhu se zúčastní evropští ministři zemědělství, kteří budou přítomni první den zahájení a to v sobotu 24.8. 2019. Na seznamu pozvaných jsou všichni ministři členských států EU, kandidátských zemí a potenciálních kandidátů. Společně s partnerskou zemí, rakouským Štýrem, byly vyhlášeny národní prezentace - Maďarsko, Chorvatsko, Severní Makedonie, Polsko, Bulharsko a Vietnam.

Mezinárodní setkání MEET4BUSINESS AGRA 2019, pořádané Pomurski sejem ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Maribor / Enterprise Europe Network, přiláká kupující a dovozce, kteří jsou obzvláště zajímaví pro slovinské i zahraniční společnosti.

Podle tradice bude Agra společenskou, veselou, přátelskou, chutnou, zábavnou a užitečnou událostí. Nejen pro podnikatele, zemědělce a profesionály, ale pro všechny, kdo věří v chutné a zdravé jídlo vyrobené s ohledem na člověka a životní prostředí.

Autor: Věra Hejhálková, DiS., redakčně upraveno a přeloženo z tiskové zprávy
Foto: Agra

Tématické tagy

Nové

Ojedinělá australská technologie míří do Evropy. Jejím cílem je likvidace plevele ihned při sklizni obilovin

Zveřejněno 23.8. Seed-Terminators eliminuje klíčení plevelů již při sklizni sklízecí mlátičkou. Australská technologie nyní míří do Evropy a zajímat by mohla ekologické zemědělce a ty, kteří chtějí omezit chemické prostředky a snížit náklady. jít na článek

Krone inovuje ovládací terminály a joysticky, změní nejen jejich typický vzhled

Zveřejněno 21.8. Při příležitosti konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru představí německý výrobce sklizňové techniky Krone inovované ovládací terminály a joysticky. jít na článek

Nejnovější trendy ve sklizni a zpracování brambor představí Grimme na akci PotatoEurope

Zveřejněno 20.8. Ve dnech 4. a 5. září 2019 se bude konat další ročník polního dne PotatoEurope, tentokrát ale v Belgii. Výrobci techniky pro sklizeň okopanin a jejich zpracování zde představí své nejnovější výrobky a řešení. Nebude zde chybět ani přední německý… jít na článek