Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

CNH Industrial vytiskl na 3D tiskárně první náhradní díly pro traktory a autobusy

Zveřejněno: 13. 4. 2019

Rychlejší dostupnost dílů a méně odpadu z výroby, to jsou dvě hlavní výhody tisku za pomocí 3D technologie, kterou nyní začal používat koncern CNH Industrial (zastřešuje značky New Holland, Case IH, Steyr a další výrobce např. autobusů atd.) k výrobě určitých součástí a náhradních dílů.

Díly by se mohly v budoucnu tisknout na 3D tiskárně.

Ze standardní výroby součástek je moc odpadu. 3D tisk ale využívá sofistikovanější software Computer-Aided-Design (CAD) a 3D skenery. Vytisknout díl trvá 24 až 36 hodin. Další výhody tohoto procesu zahrnují zvýšenou přesnost a 3D tisk také dláždí cestu pro místní výrobu dílů na přání. Méně kusů dílů se též vyrobí daleko rychleji.

Zatím není jasné, zda takové díly budou dražší nebo levnější. V současnosti koncern tiskne na 3D tiskárně čtyři druhy náhradních dílů. Tyto díly byly vytištěny z plastu. V plánu je také testování možnosti tisku z kovových komponentů. CNH vidí výhody v tom, že je možné rychle vyrobit malý počet dílů lokálně a na vyžádání. Koneckonců, proč skladovat díl právě pro ten správný okamžik, kdy ho zákazník budete potřebovat?

CNH také zdůrazňuje efektivitu výrobního procesu. Vzhledem k tomu, že díly jsou vytvořeny po vrstvách, používá se pouze materiál, který je potřebný pro výrobu.

První takto vyrobené součástky se použijí na autobusy a zemědělská zařízení.

Nutno podotknout, že CNH není jedinou společností, která zkoumá možnosti 3D tisku dílů. Ve stavebnictví je to také například Caterpillar, který již několik let zkoumá využití 3D tisku. Také společnost Siemens Mobility zahájila 3D tisk náhradních dílů pro své vlakové soupravy.

Přečtěte si také

Autor: Milan Jedlička
Foto: New Holland

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek