Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Samson koupil francouzského výrobce aplikační techniky Pichon

Zveřejněno: 4. 1. 2019

Dánský výrobce aplikačních cisteren a rozmetadel hnoje, Samson Group, koupil svého francouzského konkurenta se stejným výrobním zaměřením, společnost Pichon. Pichon totiž minulý rok oznámil, že je v těžké finanční krizi a hledá kupce. Hrozilo i zastavení výroby.

Obě společnosti mají stejný výrobní program.

Od dnešního dne, 4.1. 2019, společnost Samson Group, přebírá činnost společnosti Ets Michel Pichon. Pichon vyrábí širokou škálu cisteren, příslušenství a rozmetadel hnoje ve dvou továrnách. Jedna továrna se nachází ve Francii a druhá v Polsku.

Společnost Samson si přeje pokračovat v rozvoji v Evropě a stát se evropským lídrem v této oblasti. S převzetím společnosti Pichon se společnost Samson Group stává předním evropským výrobcem aplikačních cisteren.

Obě společnosti se vzájemně doplňují z hlediska produktů, výrobních míst a geografické distribuce
řekl Lars Henriksen, generální ředitel společnosti Samson Agro.

Obě značky a jejich produktové portfolio se dokonale doplňují. Výrobky společnosti Samson jsou primárně určeny pro podnikatele a velkou živočišnou výrobu se zaměřením na efektivitu a kapacitu. Produkty Pichon jsou určeny pro malé a střední podniky a středně velké dodavatele. Pichon vyrábí aplikační cisterny o kapacitě 5 m3 až 30 m3 a k plnění využívá vakuum. Za to Samson vyrábí cisterny o kapacitě 16 m3 až 35 m3. To stejné platí u rozmetadel hnoje. Výrobky Pichon začínají na 8 m3, zatímco nová řada rozmetadel vyvinutá firmou Samson dosahuje kapacity až 40 m3.

Výrobky společnosti Samson se těší velké popularitě, což znamená, že výrobní závod ve Viborgu v blízké budoucnosti bude čelit kapacitním problémům. S převzetím výrobních závodů Pichon ve Francii a Polsku jsou tyto problémy nyní řešeny. Oba výrobní závody navíc nedávno prošly modernizací.

S výrobky obou značek vzniká rozsáhlé portfolio produktů, které osloví úplně všechny kategorie zemědělců.

Co se však stane s výrobou návěsů GiLiBERT, které vyrábí Pichon, není zatím známo.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Pichon, Samson

Tématické tagy

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek