Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Samson koupil francouzského výrobce aplikační techniky Pichon

Zveřejněno: 4. 1. 2019

Dánský výrobce aplikačních cisteren a rozmetadel hnoje, Samson Group, koupil svého francouzského konkurenta se stejným výrobním zaměřením, společnost Pichon. Pichon totiž minulý rok oznámil, že je v těžké finanční krizi a hledá kupce. Hrozilo i zastavení výroby.

Obě společnosti mají stejný výrobní program.

Od dnešního dne, 4.1. 2019, společnost Samson Group, přebírá činnost společnosti Ets Michel Pichon. Pichon vyrábí širokou škálu cisteren, příslušenství a rozmetadel hnoje ve dvou továrnách. Jedna továrna se nachází ve Francii a druhá v Polsku.

Společnost Samson si přeje pokračovat v rozvoji v Evropě a stát se evropským lídrem v této oblasti. S převzetím společnosti Pichon se společnost Samson Group stává předním evropským výrobcem aplikačních cisteren.

Obě společnosti se vzájemně doplňují z hlediska produktů, výrobních míst a geografické distribuce
řekl Lars Henriksen, generální ředitel společnosti Samson Agro.

Obě značky a jejich produktové portfolio se dokonale doplňují. Výrobky společnosti Samson jsou primárně určeny pro podnikatele a velkou živočišnou výrobu se zaměřením na efektivitu a kapacitu. Produkty Pichon jsou určeny pro malé a střední podniky a středně velké dodavatele. Pichon vyrábí aplikační cisterny o kapacitě 5 m3 až 30 m3 a k plnění využívá vakuum. Za to Samson vyrábí cisterny o kapacitě 16 m3 až 35 m3. To stejné platí u rozmetadel hnoje. Výrobky Pichon začínají na 8 m3, zatímco nová řada rozmetadel vyvinutá firmou Samson dosahuje kapacity až 40 m3.

Výrobky společnosti Samson se těší velké popularitě, což znamená, že výrobní závod ve Viborgu v blízké budoucnosti bude čelit kapacitním problémům. S převzetím výrobních závodů Pichon ve Francii a Polsku jsou tyto problémy nyní řešeny. Oba výrobní závody navíc nedávno prošly modernizací.

S výrobky obou značek vzniká rozsáhlé portfolio produktů, které osloví úplně všechny kategorie zemědělců.

Co se však stane s výrobou návěsů GiLiBERT, které vyrábí Pichon, není zatím známo.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Pichon, Samson

Tématické tagy

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek