Kubota zemědělská technika
Dnes je 29.9. – svátek slaví Michal

Čtyřrotorový shrnovač Kuhn GA 13031 je předurčen k vysokému plošnému výkonu

Zveřejněno: 4. 6. 2020

Jednoduchou konstrukcí se pyšní nový čtyřrotorový shrnovač Kuhn GA 13031, který doplňuje modelovou řadu zahrnující dva modely GA 13131 a GA 15131. Shrnovač byl prezentován loňském mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica v Hannoveru.

Nový čtyřrotorový shrnovač Kuhn GA 13031

U nového shrnovače Kuhn GA 13031 je možní pracovní šířku nastavovat v rozmezí od 8,40 metrů do 12,50 metrů. Je tak perfektní pro ty, co vyžadují vysoký plošný výkon.

Pohon čtyř rotorů je 100% hydraulický, takže díky tomuto inovativnímu technickému řešení se snížil čas potřebný na údržbu a mazání. Tím se eliminuje každodenní mazání kloubových hřídelů. Ve srovnání s mechanickým pohonem rotorů lze na údržbě ušetřit až hodinu. Pohon rotorů je zajištěn přes převodovky MASTERDRIVE G3, které zaručují dlouhou životnost a umožňují bez problému shrnovat i mokrou těžkou píci.

Na rozdíl od modelu GA 13131 se funkce skládání a rozkládání, jakož i nastavení pracovního záběru a šířky řádků, neovládá přes terminál ISOBUS.

Zavěšení rotorů a umístění kol blíže k prstům zajišťuje optimální kopírování povrchu půdy. Do řádku hmoty se tak dostává minimum nečistot a současně je zachována vysoká kvalita krmiva.

Překážkou není ani jízda po silnici, shrnovač je během přepravy široký jen 3,00 metrů a vysoký méně než 4 metry, a to bez odstranění prstů.

Přečtěte si také

Autor: Milan Jedlička1)
Foto: Kuhn

1) z podkladů Kuhn

Tématické tagy