Dnes je 19.7. – svátek slaví Čeněk

Elektrické hadice místo hydraulických. Weidemann ukázal plně elektrické řešení nakladače a nástroje

Zveřejněno: 17. 12. 2018

Elektrifikací se zabývá řada zemědělských výrobců techniky. Plná elektrifikace má zatím největší potenciál u malých strojů. Weidemann na veletrhu EuroTier představil plně elektrický nakladač s agregovaným předním nástrojem – též na elektrický pohon.

Elektrický nakladač nalezne využití zejména v uzavřených budovách.

Na německém veletrhu EuroTier se představil plně elektrický nakladač eHoftrac 1160. Nutno podotknout, že Weidemann, německý výrobce nakladačů, tento elektrický model vyrábí již řadu let. Nyní výrobce pokračuje v jeho rozvoji. Zajímavostí tak byl na vystaveném modelu agregovaný zametač/kartáč.

Společnost Weidemann začala spolupracovat s firmou Bema. Firmy společně na veletrhu představily zametací kartáč, který je poháněn elektricky. Elektrický kabel tak nahrazuje hydraulické hadice. Elektrický kabel vede od samotného nakladače k přednímu nástroji, v tomto případě kartáči/zametači. Tento kabel přenáší energii z baterií do elektromotorů pohánějících hlavní kartáč, boční zametač a válce. Výrobce udává, že stroj na jedno nabití dokáže pracovat tři hodiny.

Vystavený prototyp na veletrhu naznačuje, že Weidemann má v úmyslu dále rozvíjet a rozšiřovat sortiment elektricky poháněných přídavných zařízení.

Vystavený prototyp na veletrhu
Vystavený prototyp na veletrhu

S prvním elektricky poháněným nakladačem 1160 eHoftrac udělala společnost Weidemann v roce 2014 úspěšný krok směrem k pohonu budoucnosti. Od dubna 2015 je stroj vyráběn sériově a je o něj velký zájem. Standardní baterie má 48 V a kapacitu 240 Ah, baterie dostupná jako volitelné příslušenství má při 48 V kapacitu 310 Ah. Baterie nabízí vyšší stupeň účinnosti a lepší předávání výkonu při stejné kapacitě, stejně jako zvýšenou schopnost rekuperace (zpětné získávání energie). Nabíjení je bez problémů možné z každé zásuvky 230 V s trvalým proudovým zatížením 16 A. Kdykoliv je možné průběžné nabíjení.

Stroje na elektrický pohon naleznou velké využití v uzavřených prostorech nebo tam, kde je zkrátka hluk nepřípustný (práce se zvířaty atd.).

Autor: Milan Jedlička
Foto: Weidemann

Nové

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek

Na tvorbě kalendáře Zetor se budou nově podílet i uživatelé traktorů a fanoušci značky

Zveřejněno 17.7. Stejně jako v předešlých letech plánuje i na rok 2020 společnost Zetor Tractors vydání kalendářů pro své zákazníky a příznivce zemědělské techniky. Ve fotografiích se však oproti minulosti zaměří na běžné využití traktorů, kdy zkombinuje každodenní… jít na článek

Dva nové pracovní záběry pro pásový shrnovač Kuhn Merge Maxx

Zveřejněno 17.7. Kdo měl zájem o pásový shrnovač Merge Maxx značky Kuhn, neměl moc na výběr, byl k dispozici pouze jeden model. To se však nyní změní. Kuhn rozšiřuje svou nabídku o dva nové modely Merge Maxx 760 a 1090. jít na článek