AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 24.2. – svátek slaví Matěj

Fliegl dokončil vývoj samonakládacího přepravníku balíků zabalených do fólie

Zveřejněno: 3. 10. 2019

Trh se samonakládacími přepravníky kulatých nebo hranatých balíků sena či slámy začíná být pro výrobce zemědělské přepravní techniky čím dál více zajímavý. Mezi zavedené výrobce tohoto druhu přepravníků se má nově řadit i německý Fliegl.

Fliegl Picker
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Fliegl bezesporu patří mezi lídry na trhu s kamionovými a zemědělskými návěsy a přepravníky. V oblasti zemědělství vyrábí návěsy, vleky a přepravníky. Z přepravníků balíků vyrábí rovnou hned několik druhů – jak klasické s nutností zabezpečovat náklad upínacím pásem, tak s automatickým systémem zabezpečení nákladu (byl mezi prvními, který takový systém na trhu uvedl do praxe). Existuje však ještě jeden druh přepravníku balíků – samonakládací – ten však ve výrobním programu Flieglu chybí, ačkoliv tento druh přepravníku je již řadou výrobců mnoho let vyráběn.

Ten od Flieglu se bude jmenovat Picker a představen bude na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru. Přepravník bude schopen si sám nakládat kulaté balíky slámy či sena.

Konstrukce oje umožní při pracovní poloze přepravník vyosit tak, aby byl balík šetrně naložen na ložnou plochu. O uchopení a naložení balíku se postará speciální uchopovací systém složený z válečků. To znamená, že přepravník bude maximálně šetrně nakládat i balíky zabalené do fólie. Posouvání balíku směrem dozadu bude obstarávat podlahový gumový pás. Tento typ pásu by měl být také k balíkům zabaleným do fólie šetrnější, než laťkové či řetězové dopravníky u konkurenčních výrobců. Balíky budou vyloženy v zadní části.

Přepravník bude schopen nakládat kulaté balíky o průměru od 1,20 do 1,80 m. Délce přepravníku bude odpovídat přepravní kapacita, protože se balík, podle zveřejněných fotografií, bude umisťovat jen do jedné řady, nikoliv do dvou řad, jako je tomu u konkurenčních výrobců. Jako první s těmito informacemi přišla stránka entraid.com.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Fliegl

Tématické tagy

Nové

JCB Fastrac v lesní úpravě se téměř nevidí, tento zdolával těžký terén kolem Orlíku

Zveřejněno 24.2. Traktory JCB Fastrac má většina z nás v povědomí jako rychlé traktory vhodné pro práce spojené s dopravou. Traktor byl původně pro tento druh činnosti vyvinut. Obecně se uplatňuje v zemědělství i v komunálním sektoru. O tom, že se neztratí ani v… jít na článek

Holmer rozšiřuje svůj sortiment o nový vyorávací agregát HRO

Zveřejněno 21.2. Na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 se prezentoval nový vyorávací agregát HRO firmy Holmer, který pracuje velmi šetrně se sklízenou plodinou zejména na lehkých a písčitých půdách s lepivými vlastnostmi a na extrémně těžkých půdách… jít na článek

Nadšenci vrátili lesk traktoru Fortschritt ZT 303, jeho stav je ohromující

Zveřejněno 21.2. Pole Východního Německa a Československa svého času brázdily traktory Fortschritt ZT, které jsou dnes cennými historickými kousky. Proto potěší, když takový traktor v tristním stavu projde renovací. Dokonalá renovace tohoto legendárního traktoru… jít na článek