Dnes je 16.10. – svátek slaví Havel

Kuhn dovolil Irům používat legendární sekačku. Vznikl tak jedinečný stroj pro chovatele

Zveřejněno: 22. 9. 2018

Irská společnost Grass Technology podepsala s firmou Kuhn exkluzivní smlouvu, která umožňuje vyrábět víceúčelové stroje ve spojení s bubnovým žacím strojem PZ od společnosti Kuhn. První takový stroj se představil na akci National Ploughing Match v Irsku.

Irský vůz Grass Technology

Všechny vozy společnosti Grass Technology jsou nyní vybaveny žací jednotkou PZ, která byla speciálně upravena výrobcem Kuhn. Řada vozů obsahuje čtyři modely. Všechny modely jsou vybaveny sekačkou PZ220 o šířce 2,20 m, která se skládá ze dvou bubnů, z nichž každý je osazen osmi rychloupínacími noži. U tří větších modelů GT120, 140 a 160 zůstává šířka sečení stejná.

Dříve byly vozy k dispozici pouze se sekačkou o šířce 1,85 m, nejmenší model GT80 musel být přepracován, aby nyní mohl využít i širší sekačku PZ. V rámci faceliftu vozu GT80, model nyní využívá stejný podvozek jako modely GT120 a 140. Nabídne tak lepší stabilitu.

Celý víceúčelový vůz funguje tak, že integrovaná sekačka poseče trávu, která putuje do ložné plochy s hydraulicky poháněným posuvným dopravníkem. Oj se vychyluje, aby traktor nejezdil po neposečené trávě. Specifikace vozů zahrnuje centrální mazání, snímač plného zatížení a zadní kameru. Vozy mohou být vybaveny i bočním dávkovacím dopravníkem, který přijde vhod ve stájích při krmení.

Aby bylo možné snížit hmotnost a udržet věci mechanicky jednoduché, všechny hydraulické funkce má na starosti traktor. Požadovaný výkon činí od 75 koní pro GT80 až 130 koní pro GT160.

PZ bubnová sekačka je ve výrobě již 42 let a nebyla vybrána náhodou. Je totiž vhodná pro sečení těžkých travních porostů.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Grass Technology

Tématické tagy

Nové

První traktorová pneumatika byla vyrobena před 90 lety

Zveřejněno 15.10. Continental slaví výročí – 90 let od výroby první evropské pneumatiky určené pro traktory. Myšlenka výroby speciálního pláště vznikla jako inovativní produktový nápad v roce 1928. Dnes tvoří zemědělské pláště samostatné a významné odvětví, které se… jít na článek

Schäffer u menšího Hofladeru poprvé použije elektronický pohon pojezdu

Zveřejněno 14.10. Schäffer představí nový nakladač Hoflader 2630 na letošním veletrhu EuroTier (13-16 listopadu 2018). Nový nakladač má nabídnout více efektivity a potěšení z jízdy. Efektivita také hrála důležitou roli ve vývoji. Účinnost stroje by se tak mohla… jít na článek

Case IH významně zvýšil hodnoty manipulátorů Farmlift pro rok 2019

Zveřejněno 12.10. Nejoblíbenější modely řady teleskopických manipulátorů Case IH Farmlift získávají inovace pro rok 2019, které zvyšují kapacitu, komfort a výkon. jít na článek