Dnes je 25.6. – svátek slaví Ivan

Kuhn dovolil Irům používat legendární sekačku. Vznikl tak jedinečný stroj pro chovatele

Zveřejněno: 22. 9. 2018

Irská společnost Grass Technology podepsala s firmou Kuhn exkluzivní smlouvu, která umožňuje vyrábět víceúčelové stroje ve spojení s bubnovým žacím strojem PZ od společnosti Kuhn. První takový stroj se představil na akci National Ploughing Match v Irsku.

Irský vůz Grass Technology

Všechny vozy společnosti Grass Technology jsou nyní vybaveny žací jednotkou PZ, která byla speciálně upravena výrobcem Kuhn. Řada vozů obsahuje čtyři modely. Všechny modely jsou vybaveny sekačkou PZ220 o šířce 2,20 m, která se skládá ze dvou bubnů, z nichž každý je osazen osmi rychloupínacími noži. U tří větších modelů GT120, 140 a 160 zůstává šířka sečení stejná.

Dříve byly vozy k dispozici pouze se sekačkou o šířce 1,85 m, nejmenší model GT80 musel být přepracován, aby nyní mohl využít i širší sekačku PZ. V rámci faceliftu vozu GT80, model nyní využívá stejný podvozek jako modely GT120 a 140. Nabídne tak lepší stabilitu.

Celý víceúčelový vůz funguje tak, že integrovaná sekačka poseče trávu, která putuje do ložné plochy s hydraulicky poháněným posuvným dopravníkem. Oj se vychyluje, aby traktor nejezdil po neposečené trávě. Specifikace vozů zahrnuje centrální mazání, snímač plného zatížení a zadní kameru. Vozy mohou být vybaveny i bočním dávkovacím dopravníkem, který přijde vhod ve stájích při krmení.

Aby bylo možné snížit hmotnost a udržet věci mechanicky jednoduché, všechny hydraulické funkce má na starosti traktor. Požadovaný výkon činí od 75 koní pro GT80 až 130 koní pro GT160.

PZ bubnová sekačka je ve výrobě již 42 let a nebyla vybrána náhodou. Je totiž vhodná pro sečení těžkých travních porostů.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Grass Technology

Tématické tagy

Nové

Nechte se sbalit lisy URSUS a UNIA-GROUP

Zveřejněno 21.6. Od nenáročného lisu na výkon traktoru, přes mechanický lis vyznačující se dostatečnou kvalitou a dlouhou životností, až po lis s variabilní nebo pevnou lisovací komorou pro vysoký výkon. Taková je nabídka v oblasti svinovacích lisů na válcové a… jít na článek

Toto je nový nejrychlejší traktor na světě, který dosáhl průměrné rychlosti 166,7 km/h

Zveřejněno 21.6. Anglický výrobce traktorů a stavebních strojů JCB včera zlomil rychlostní rekord s upraveným traktorem modelové řady Fastrac. Traktor se řítil průměrnou rychlostí 166,7 km/h. jít na článek

John Deere představuje inovace u sklízecích mlátiček pro nadcházející sezónu 2020

Zveřejněno 20.6. John Deere těsně před letošní sklizňovou sezónou představil inovace u sklízecích mlátiček John Deere pro rok 2020. Z výčtu inovací je patrný další posun v oblasti automatizace a komfortu. jít na článek