Dnes je 19.6. – svátek slaví Leoš

Maschio představuje inovace v sortimentu

Zveřejněno: 11. 10. 2017

Maschio na veletrhu Agritechnica 2017 představí inovace napříč svým výrobním programem.

Maschio

První z řad inovací se nachází u pluhů s devíti orebními tělesy, které se při nárazu do překážky vychýlí a vrátí se do své polohy, aniž by se muselo zastavit. Například šířka záběru orebního tělesa se může nastavovat pomocí různých hydraulických válců.

Další novinkou je zemní fréza Maschio s velkým frézovacím rotorem (570 mm), která může pracovat do hloubky až 29 cm. Průchod frézy se zvýšil. Frézovací hřídel je nyní držena kuličkovými ložisky, které jsou o 30 % odolnější. K dispozici je patentovaný systém rychlé výměny nožů. Nivelační lišta byla zesílena a zlepšila se její nastavitelnost.

Kombinovaný secí stroj Dama je zase o něco kompaktnější. Využijí ho i menší traktory. Zásobník na osivo byl zvětšen o 100 litrů. Jsou použité také nové dvojité kotoučové jednotky COREX PLUS.

Další změny nese univerzální secí stroj Corona X-Force SC 600, který je schopný výsevu i hnojení. Zásobník na hnojivo má velikost 1640 litrů a má samostatnou dávkovací jednotku. Secí stroj má jednoduchý systém oddělování osiva a hnojiva. Secí botky X-Force jsou botky s dvojitým kotoučem a tlakem do 160 kg.  Secí stroj je ISOBUS kompatibilní.

Dalšího pokroku se dočkal secí stroj Julia, který má 24 výsevních jednotek a středový zásobník pro hnojivo a osivo. Osivo je umístěno v zadní části a zásobník má kapacitu 2000 litrů. Zásobník na hnojivo je umístěn vpředu a má kapacitu až 7000 litrů. Rám secího stroje je flexibilní, přizpůsobí se nerovnostem terénu. Secí jednotky jsou volitelně buď mechanicky, nebo elektricky poháněny. V obou případech však mají tlakový pružinový akumulátor.TIP: Lemken a jeho vychytávky. Co ukáže na Agritechnice?

Maschio je výrobcem i nesených rozmetadel hnojiv. Dvoukotoučové rozmetadlo Primo je k dispozici ve dvou provedeních (M a E) – mechanické a elektrické. Vážicí systém umožňuje přesné dávkování hnojiva.

Novinkou je tažený postřikovač řady ALA 900, který je k dostání v pracovních šířkách 27, 28, 30, 33 a 36 metrů. Postřikovač se vyznačuje vylepšenou konstrukcí rámu. Lakování postřikovače je mnohem odolnější vůči korozi. Tlumící vlastnosti byly vylepšeny jak vertikálně, tak horizontálně. Kromě toho mohou být instalovány dvojité trysky s nejrůznějšími rozestupy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Maschio

Nové

Jako v paneláku. Takto probíhá chov prasat na budoucí největší farmě v Číně!

Zveřejněno 18.6. Čínská společnost Guangxi Yangxiang Co Ltd momentálně staví komplex staveb pro chov prasat. Svojí konstrukcí mají budovy ale hodně daleko oproti těm, které známe. Je to budoucnost nebo šílenství? jít na článek

Ploeger testuje první pětikolové aplikátory. Vyplní mezeru po TerraGatorech

Zveřejněno 18.6. Nizozemská společnost Ploeger testuje své první pětikolové aplikační stroje, které rozšíří aktuální nabídku tříkolek. jít na článek

Land Rover nečekaně ukázal prototyp pracovního vozidla. Jako základ posloužilo luxusní SUV

Zveřejněno 17.6. Land Rover představil tzv. Rediscovery během slavné akce Legends event in Bicester. Pracovní vozidlo má stejné rozměry, jako automobil Discovery. Jako první o tom informoval server fginsight.com jít na článek