Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 15.7. – svátek slaví Jindřich

Mercedes-Benz v Brazílii otevřel vlastní tovární „Urban Farm“ pro pěstování zeleniny

Zveřejněno: 7. 2. 2020

Mercedes-Benz ve své továrně na výrobu nákladních vozidel a autobusů v Brazílii otevřel vlastní „městskou farmu“. Na farmě se pěstuje ekologická zelenina v souladu s pokyny pro ekologické zemědělství a podle zásady „Farm to Table“ pro tovární jídelny.

Mercedes-Benz v Brazílii otevřel vlastní tovární „Urban Farm“ pro pěstování zeleniny

Zelenina se pěstuje přímo ve skleníku vedle hlavní restaurace, není tak potřeba zeleninu přepravovat. Restaurace se nachází přímo v továrním komplexu. Kromě produkce pro vlastní jídelny společnosti Mercedes-Benz jsou některé z pěstovaných produktů také k prodeji: zaměstnanci si mohou koupit zeleninu na místě nebo si domů objednat každý den přepravku plné zeleniny. V závislosti na objemu sklizně je některá zelenina také darována institucím jako je „Hamburgada do Bem“ či „Instituição Assistencial Meimei – IAM“ pro pomoc dětem.

Projekt byl vyvinut ve spolupráci s brazilskou společností BeGreen, která se podílí na udržitelné výrobě potravin od roku 2014. BeGreen obstarává provoz farmy. V současné době se pěstuje salát, rukola, špenát, řeřicha, čekanka, petržel, máta, pažitka, koriandr, bazalka, šalvěj, rajčata a lilky.

Autor: Milan Jedlička1)
Foto: Mercedes-Benz

1) čerpáno z materiálů Mercedes-Benz

Tématické tagy