Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 21.4. – svátek slaví Alexandra

Michelin vyvíjí nový systém řízení tlaku v pneumatikách

Aktualizováno: 7. 12. 2017

Zen@Terra je speciální název pro nový systém řízení tlaku v pneumatikách během jízdy, který bude na trhu někdy příští rok. Přesné datum ještě není známo. Jedná se o jednoduchý, automatický systém navržený tak, aby vyhovoval potřebám zemědělců, kteří požadují od firmy Michelin řešení, která zvyšují jejich produktivitu a chrání půdu.

Zen@Terra

Společnost Michelin v současné době provozuje testy systému Zen@Terra u pěti farmářů. Systém byl vyvinut ve spolupráci s novými dceřinými společnostmi, jako je PTG z Německa a Téléflow z Francie.

Zen@Terra obsahuje kombinaci vysokotlakého systému řízení tlaku vzduchu a čipu v pneumatikách. Michelin na systému pracoval po dobu tří let. Michelin chce dosáhnout bezproblémové a komfortní regulace tlaku v pneumatikách, kde ji obsluhy strojů využijí na poli a silnici. Díky tomuto systému mohou řidiči optimálně využívat potenciál svých nízkotlakých pneumatik při práci na poli a rychle zvyšovat tlak při přesunu na silnici. Od roku 2018 bude systém k dispozici pro vysoce výkonné traktory. 

Autor: Milan Jedlička
Foto: Michelin

Tématické tagy


Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.
Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.