Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 27.3. – svátek slaví Dita

Mitas ukáže v Paříži nejnovější generaci plášťů pro zemědělské stroje

Zveřejněno: 19. 2. 2019

Značka Mitas, která je součástí skupiny Trelleborg, představí své nejnovější zemědělské pneumatiky na mezinárodní výstavě SIMA 2019 v Paříži (od 24. do 28. února). Bude se jednat o pneumatiky pro moderní traktory (i komunální), sklízecí mlátičky a závěsnou techniku.

Mitas ukáže na veletrhu SIMA novinky.

Mitas na své výstavní ploše bude prezentovat hlavně čtyři své novinky. Prvně to bude plášť 1050/50R32 178A8/178B SFT TL MI, který je zástupcem řady Super Flexion Tires (SFT) vyvinuté pro moderní traktory a kombajny. Jejich pružná bočnice zaručuje nejvyšší nosnost při nejnižších možných hustících tlacích, což zaručuje lepší záběr a optimální ochranu půdy dokonce i u nejtěžší mechanizace. Tento plášť umožňuje nosnost až 12 750 kg (2,8 bar; 10 km/h cyklicky) a maximální rychlost 50 km/h. Jsou navrženy tak, aby vyhověly specifickým požadavkům farmářů.

Na veletrhu SIMA 2019 demonstrujeme, že neustále investujeme do rozšiřování portfolia pneumatik Mitas. Tento proces bude pokračovat i v letošním roce, kdy do výroby uvolníme řadu dalších nových pneumatik a rozměrů, abychom uspokojili poptávku farmářů a nabídli jim kvalitu a spolehlivost pro moderní zemědělství.
Emil Houška, manažer marketingu Mitas.

Dále to bude nový rozměr 650/65R42 IND 176A8/171D HCM TL MI rozšiřující portfolio Mitas High Capacity Municipal pneumatik. Ty jsou určeny především pro komunální traktory pro údržbu silnic a jsou navrženy k celoročnímu použití. K charakteristikám těchto plášťů patří vysoká odolnost proti průrazu díky jejich radiální konstrukci s ocelovým nárazníkem, unikátní dezén v centrální části a výjimečné záběrové vlastnosti. Rozdílná šířka dezénových figur v ramenní části pláště zabezpečuje lepší záběr v hlubším terénu. HCM pneumatiky nabízí samočisticí schopnost spolu s nízkou hlučností a vibracemi. Jako vysoce univerzální pneumatika může být Mitas 650/65R42 HCM použita na komunálních traktorech, teleskopických manipulátorech a nakladačích. Mitas HCM pláště se nabízejí v rozměrech od 24 do 42 palců s rychlostním indexem do 65 km/h. V roce 2018 byly do výroby uvolněny dva nové rozměry a tři další budou uvolněny v roce 2019.

Konstantní tlak v pneumatice při jakékoli rychlosti – to nabízí farmářům pneumatiky Mitas VF (Very High Flexion). Na veletrhu SIMA bude vystaven plášť VF 480/80R46 175D HC2000 TL MI. Nižší hustící tlak VF pneumatik je zárukou vynikající účinnosti záběru a současně lepší ochrany půdy díky jejímu nižšímu zhutňování. Vystavené provedení pláště dovoluje maximální nosnost 6900 kg při huštění 3,2 baru a maximální rychlosti 65 km/h.

Mitas 850/50R30.5 IMP 182D Agriterra 02 TL MI reprezentuje novou generaci rychlých a výkonných zemědělských pneumatik pro nepoháněná kola zemědělských mechanismů. Díky zaobleným ramenním partiím běhounu a velkému podílu drážek je velmi šetrný k travnímu porostu a nabízí nosnost až 8500 kg při maximální rychlosti 65 km/h a hustícím tlaku 4 bary. Maximální nosnost dosahuje 15 300 kg při rychlosti 10 km/h. Agriterra 02 patří k dezénům použitým na největším počtu flotačních pneumatik Mitas, které se vyznačují nízkou hlučností, spotřebou paliva a také nízkými hodnotami valivého odporu.

Mitas bude přítomen na veletrhu SIMA 2019 od 24. do 28. února na stánku C021 v hale 7.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Mitas

Tématické tagy

Nové

První plně automatický systém ostření nožů byl vylepšen

Zveřejněno 25.3. Claas pro rok 2019 představil inovovaný systém pro ostření nožů s názvem AQUA NON STOP COMFORT, který disponuje vnitřním LED osvětlením a oplachovací komorou. Systém zajistí ostření nožů, které se používají v lisech a víceúčelových návěsech. jít na článek

Case IH Versum CVXDrive: Výhody plynulé převodovky v kompaktních rozměrech

Zveřejněno 24.3. Nové modely Versum CVXDrive od Case IH jsou navrženy jako prémiové stroje. Nabízejí vybavení a komfortní vlastnosti velkých traktorů, přesto jsou snadno ovladatelné. Nejmenší traktory s plynulou převodovkou naleznou uplatnění v mnoha typech… jít na článek

Sběrací ústrojí Kemper bude pasovat na řezačky Jaguar

Zveřejněno 22.3. Německý výrobce sklizňových adaptérů Kemper na veletrhu SIMA v Paříži představil prototyp sběracího ústrojí, které je určeno pro samojízdné řezačky Jaguar od výrobce Claas. jít na článek