Obalový materiál - eshop AGROZET
Dnes je 20.5. – svátek slaví Zbyšek

Nové traktory John Deere 6R přichází v nové generaci. Mají funkci, která výrazně zjednoduší a zrychlí nastavení traktoru a nářadí

Zveřejněno: 15. 11. 2021

Od svého uvedení na trh v roce 2011 se staly traktory John Deere řady 6R synonymem jak výkonu na poli, v dopravě a též i technologiích precizního zemědělství. Čtrnáct modelů nové generace s výkonem od 110 do 250 koní posouvá chytrou technologii ještě o stupeň výš.

Šestiválcový typ John Deere 6R 185 je přepravním speciálem pro farmáře, kteří tráví hodně času na silnici.

Mezi čtyři zcela nové modely patří nejsilnější model se čtyřválcovým motorem John Deere 6R 150 a šestiválcový typ John Deere 6R 185.

Hlavní novou funkcí traktorů řady John Deere 6R je systém 1-Click-Go AutoSetup, který výrazně zjednodušuje a zrychluje nastavení traktoru a nářadí. Obsluha na poli může ušetřit až 90 % kliknutí na displej a traktor s nářadím bude přitom vždy správně nastavený. Systémem lze dovybavit i již některé vyrobené traktory John Deere (aktualizací).

Přehled modelové řady traktorů John Deere 6R.
Přehled modelové řady traktorů John Deere 6R.

Všechna potřebná nastavení je možné předem naplánovat a spravovat v cloudu, včetně agronomických dat, jako jsou hranice pole, naváděcí linie nebo aplikační mapy. Jakmile traktor přejede hranici pole, je uložené nastavení okamžitě k dispozici, takže i nezkušená obsluha může být rychlá, přesná a nechybující.

Kromě zjednodušení ovládání díky funkci AutoSetup se John Deere zaměřil také na pohodlí obsluhy. Například zmizela klasická přístrojová deska, díky tomu se zlepšil výhled dopředu. Kompletní ovládání a nastavení je v opěrce CommandARM s integrovaným displejem. Základní provozní ukazatele a informace se zobrazují na displeji v rohovém sloupku.

Čtrnáct modelů nové generace John Deere 6R s výkonem od 110 do 250 koní posouvají chytrou technologii ještě o stupeň výš.
Čtrnáct modelů nové generace John Deere 6R s výkonem od 110 do 250 koní posouvají chytrou technologii ještě o stupeň výš.

Dalším novým ovládacím prvkem traktoru John Deere 6R je E-joystick, který uživatel využije především při práci s čelním nakladačem. Obsluha si může libovolně přizpůsobit rozvržení jednotlivých tlačítek a snadno změnit směr jízdy pomocí tlačítka reverzace. Bezpečnostní klapku nahradil speciální systém rozpoznání ruky.

Čelní nakladače mohou být vybaveny dynamickým systémem vážení, který funguje za jízdy, tedy není nutné stát, pokud vážíte naložený materiál.

Novým ovládacím prvkem traktoru John Deere 6R je E-joystick, který uživatel využije především při práci s čelním nakladačem.
Novým ovládacím prvkem traktoru John Deere 6R je E-joystick, který uživatel využije především při práci s čelním nakladačem.

Funkce návrat do původní polohy umí uložit až čtyři polohy nářadí a výložníku - lze aktivovat jedním kliknutím. Další funkce udržování horizontální polohy brání ztrátám materiálu.

Inteligentní řízení výkonu je u nové řady John Deere 6R ještě chytřejší. To znamená, že kromě funkce inteligentního navýšení výkonu při přepravě a u aplikací využívajících vývodový hřídel, může dojít k navýšení výkonu i při aplikacích odebírajících výkon hydraulický. Traktory se čtyřválcovými motory nyní nabízejí navýšení až 20 koní a šestiválcové až 40 koní využitelných pro pohon ventilátorů, čerpadel a dalších strojů, jako jsou baličky, cisterny na kejdu a secí stroje.

Čelní nakladače mohou být vybaveny dynamickým systémem vážení, který funguje za jízdy, tedy není nutné stát, pokud vážíte naložený materiál.
Čelní nakladače mohou být vybaveny dynamickým systémem vážení, který funguje za jízdy, tedy není nutné stát, pokud vážíte naložený materiál.

Koncem roku 2022 nabídne satelitní přijímač StarFire™ technologií precizního zemědělství s ještě lepším výkonem. Bez ohledu na zvolenou úroveň přesnosti korekčního signálu bude tento nový přijímač poskytovat mimořádně stabilní signál při práci v zastíněných místech.

Dalším hlavním rysem nejnovější řady John Deere 6R je nový design. Kapotu a zrcátka znáte z řady velkých traktorů John Deere a rovněž způsob značení je převzatý z modelů řady John Deere 7R, John Deere 8R a John Deere 9R. Za názvem řady 6R následuje hodnota jmenovitého výkonu motoru.

Koncem roku 2022 nabídne satelitní přijímač StarFire™ technologií precizního zemědělství s ještě lepším výkonem.
Koncem roku 2022 nabídne satelitní přijímač StarFire™ technologií precizního zemědělství s ještě lepším výkonem.

Řada John Deere 6R se rozšířila o čtyři nové modely traktorů, které splňují požadavky nejnáročnějších zákazníků. V čele stojí výkonný, ale přitom kompaktní traktor John Deere 6R 185 s maximálním výkonem v navýšení až 234 koní, který je navržen speciálně pro přepravu. Druhým je univerzální a obratný traktor John Deere 6R 150 se čtyřválcovým motorem a vysokým dovoleným zatížením, který nalezne využití na farmách s živočišnou výrobou.

Nová řada také nabízí více variant převodovek. Kromě známých převodovek AutoQuad™ Plus a AutoPowr™/IVT™ si u čtyřválcových modelů zákazníci nyní mohou zvolit i převodovku CommandQuad™.

Nový John Deere 6R 185: Král silnic

Nový traktor John Deere 6R 185 se zaměřuje na zemědělce a poskytovatele služeb, kteří hledají kompaktní, univerzální a výkonný šestiválcový traktor pro přepravu, který by však zároveň splnil náročné požadavky na výkon hydrauliky. Jeho maximální výkon s inteligentním řízením výkonu je až 234 koní.

Díky rozvoru náprav pouhých 2,76 m je traktor John Deere 6R 185 obratnější a lehčí než další modely řady John Deere 6R s rozvorem náprav 2,8 m nebo 2,9 m. Kombinace osvědčeného motoru John Deere PowerTech™ PSS o objemu 6,8l a komfortní, účinné převodovky AutoPowr™ je zárukou nízké spotřeby paliva při přepravě.

Dobře známý model John Deere 6R 250 ustanovil rekord spotřeby u přepravních aplikací a společnost John Deere je přesvědčena, že také traktor John Deere 6R 185 bude ve své kategorii důstojným pokračovatelem.

Nový John Deere 6R 150: Všestranný pomocník

Smíšené farmy preferují obratné čtyřválcové traktory, ale zároveň potřebují více výkonu než před lety. Model John Deere 6R 150 s maximálním výkonem 165 a s inteligentním řízením výkonu až 177 koní je aktuálně nejsilnějším čtyřválcovým modelem a dokonale pokrývá tento segment zákazníků. Zvětšil se také sortiment nabízených pneumatik, přičemž zadní kola jsou k dispozici až do rozměru 650/65 R38. Díky krátkému rozvoru náprav 2,58 m je stroj stále velmi obratný.

Vzhledem k nízké pohotovostní hmotnosti pouhých 6,5 tun a celkové povolené hmotnosti 10,45 tun uživatel ocení vysoké užitečné zatížení až čtyři tuny. K dispozici tedy jsou: výkon šestiválcového traktoru John Deere 6R, ale zároveň přednosti čtyřválcového stroje, tj. nízkou hmotnost, kompaktní rozměry v kombinaci s obratností.

Síla zadního tříbodového závěsu se zvýšila o 12 %. Traktor John Deere 6R 150 taky nabízí variantu hydrogenerátoru (155 l), který umožní výrazně zrychlit práci s čelním nakladačem při nižších otáčkách motoru.

Nové traktory John Deere 6R budou na trhu k dispozici od poloviny roku 2022.