Dnes je 15.11. – svátek slaví Leopold

Přeprava kapaliny na dlouhé vzdálenosti cisternou Joskin Roadliner, která doplňuje řadu Tetraliner

Zveřejněno: 3. 11. 2019

Řada přepravních cisteren Tetraliner byla uvedena na trh v roce 2013. Nyní je rozšířena o nový model Roadliner, který reaguje na stále zvyšující se přepravní vzdálenosti kapalných hnojiv.

Joskin Tetraliner

Stejně jako jiné modely cisteren Tetraliner, je i model Roadliner vybaven dolly podvozkem. Otoč pro dolly podvozek je integrována do nádrže cisterny. Převod hmotnosti z dolly podvozku na traktor v kombinaci se standardními vzduchovými brzdami umožňuje dosáhnout maximální bezpečnosti během jízdy, a to i při vysoké rychlosti nebo v kopcovitém terénu. V nádrži cisterny jsou navíc umístěny přepážky eliminující negativní pohyb kapaliny během přepravy.

Cisterny Tetraliner již prokázaly kvalitu pohodlí, Roadliner ale jde v tomto směru o krok dále. Disponuje integrovanými nápravami BPW se vzduchovým odpružením. Tento typ odpružení, který lze nalézt u většiny návěsů a nákladních automobilů na světě, vyniká spolehlivostí a snadnou údržbou. Díky odpružení zůstává cisterna v rovině a lépe se absorbují nárazy. Vzhledem k těmto vlastnostem je tento nový model ideálním řešením pro delší cesty.

Celkové zatížení cisterny díky dolly podvozku činí až 34 tun - maximálně 10 t na každou nápravu a 4 t maximální hmotnosti na oku v závislosti na typu traktoru. Kromě dolly podvozku cisterna disponuje standardními pevnými nápravami a zadní nápravou s hydraulickým blokovacím systémem DA, což třeba v Německu umožňuje přepravní rychlost až 60 km/h! Cisterna může být vybavena silničními pneumatikami (400R22.5), ale také širšími pneumatikami 560/60R22.5 s mnoha různými profily, aby se cisterna přizpůsobila jakémukoli druhu terénu a podmínkám. Součástí standardního vybavení je vakuové čerpadlo MEC8000/D, které je umístěné v oji ve tvaru V – je tak chráněno při otáčení nebo jízdě po nerovném terénu. K dispozici jsou také vakuová čerpadla s vyšší kapacitou, jakož i různé nástroje pro plnění (rameno, nálevky apod.).

Cisterny jsou dostupné se čtyřmi kapacitami nádrží - (21 000 l, 23 500 l, 26 000 l a 28 000 l).

Novinka bude vystavena na zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru spolu s cisternou X-TREM a třínápravovou cisternu s elektricky poháněnými nápravami E-Drive.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Joskin

Tématické tagy

Nové

Stroj roku 2020 zná vítěze. V jedné z kategorií fanoušci rozhodli pro nejlepší traktor roku

Zveřejněno 15.11. Šestnácti nejmodernějším strojům bylo v průběhu konání mezinárodního zemědělského veletrhu Agritechnica 2019 uděleno ocenění Stroj roku 2020. V soutěži hodnotilo stroje dvacet odborných redaktorů z jedenácti zemí. jít na článek

Němci vyvinuli nosič nářadí, který ohromí svojí univerzálností. Inspiruje se nejrychlejšími traktory

Zveřejněno 15.11. Fuß Spezialfahrzeugbau GmbH se sídlem v Schönebeck se specializuje na výrobu multifunkčních speciálních víceúčelových vozidel. Výrobce nedávno představil nový nosič nářadí, který nabízí nekonečné možnosti kombinací různého příslušenství do komunálu,… jít na článek

Speciál na lisování vlhké píce, Kverneland 6500F s pevnou lisovací komorou

Zveřejněno 14.11. Kverneland představil novou generaci lisu na válcové balíky. Oproti svému předchůdci byl lis kompletně přepracován, avšak jedna funkce byla zachována. Lis je především určen na lisování vlhkého materiálu v těžkých podmínkách. jít na článek