Stavební a zemědělské stroje Bobcat
Dnes je 2.4. – svátek slaví Erika

Traktorem roku se stal Fendt 942 Vario a New Holland má nejlepší traktor pro udržitelné zemědělství

Zveřejněno: 12. 11. 2019

Na největším zemědělském veletrhu Agritechnica 2019 byla vyhlášena ocenění v kategorii Tractor of the Year, Best Utility, Best of Specialized a nově Sustainable Toty. Všechny kategorie ovládly pouze dvě značky – Fendt a New Holland. Porota v poslední kategorii nově hodnotila i výběr systémů pro regulaci emisí a řešení zaměřená na zlepšení účinnosti při současném respektování životního prostředí a lidského faktoru .

Fendt 942 Vario se stal Traktorem roku 2020.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Traktorem roku 2020 (Tractor of the Year 2020) se stal Fendt 942 Vario, který byl letos poprvé slavnostně představen v továrně Fendt v Marktoberdorfu. Jedná se o nejvýkonnější traktor z nové generace modelové řady 900 Vario. Na trhu je již šestá generace těchto traktorů a v současnosti se poprvé nachází za hranicí výkonu 400 koní. O ocenění v této kategorii bojovaly traktory Case Magnum 380 CVX Drive, Claas Axion 960 Terra Trac, McCormick X7.624 VT-Drive a Valtra N154e Versu.

V kategorii Best Utility 2020, která je určena pro kompaktní traktory, opět vyhrál Fendt. Ocenění získal konkrétně model Fendt 314 Vario Profi+. Zajímavé je, že minulý rok tuto kategorii vyhrál jeho předchůdce model Fendt 313 Vario. Opět letošní novinka Fendt 314 Vario je top modelem řady 300 Vario, který přichází s inovativním systémem dynamického navyšování výkonu. O ocenění v této kategorii bojovaly traktory Kubota M4072, New Holland T5.140 Dynamic Command, Steyr 4130 Expert CVT a Valtra A 114 HiTech 4.

Fendt 314 Vario Profi+
Fendt 314 Vario Profi+

V kategorii Best of Specialized 2020, tedy traktory do sadů, vinic a komunálu, vyhrál New Holland T4.110 N, který se vyznačuje speciální odpruženou nápravou TerraGlide. O ocenění v této kategorii bojovaly traktory Same Frutteto 100 ActiveSteer, Carraro Compact V75 a Massey Ferguson 3709 Alpine (vyráběn firmou Carraro Agritalia).

New Holland T4.110 N
New Holland T4.110 N

Speciální kategorii Sustainable Toty 2020 určenou pro traktory přispívající k udržitelnému zemědělství vyhrál New Holland Methane Power. Firma New Holland mnoho let vyvíjí traktory na plyn. Konkrétně New Holland Methane Power je osazen motorem FPT, který je poháněn výhradně zemním plynem. Jedná se o extrémně inovativní traktor, který vznikl na základě několika předchozích generací prototypů. Nyní je již určen pro sériovou výrobu. V roce 2020 bude k dispozici již prvních třicet kusů. O ocenění v této kategorii bojovaly elektrické traktory Fendt e100 a Rigitrac SKE 50.

New Holland Methane Power. Sériová verze ale bude mít konvenční podobu traktoru.
New Holland Methane Power. Sériová verze ale bude mít konvenční podobu traktoru.
Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv firem

Tématické tagy

Nové

První na světě: Dálkové ovládání traktoru přes 360° kameru a síť 5G až na vzdálenost 150 km

Zveřejněno 1.4. Dálkově ovládaný traktor, mobilní aplikace pro tvorbu 3D modelů a živé vysílání (streamování) s vysokým rozlišením - tato nikdy předtím neviděná 5G řešení jsou jen některá z těch, která se nyní prezentují v novém showroomu finského mobilního… jít na článek

Sběrače kamene Kivi-Pekka dobývají česká pole

Zveřejněno 1.4. Sběr kamene je nedílnou součástí polních prací, protože během sezóny mohou kameny způsobit nemalé škody na zemědělské technice. Sbírání v zemědělských podnicích probíhalo až donedávna především za pomoci brigádníků a různých místních spolků, nicméně… jít na článek

Nejlepší na poli, pneumatiky Continental TractorMaster přesvědčily v sérii testů DLG

Zveřejněno 31.3. V nejnovějším testu Německé zemědělské společnosti (DLG), zvítězily pneumatiky Continental TractorMaster nad konkurenty z řad dalších renomovaných evropských prémiových výrobců. Hodnotil se: výkon, spotřeba paliva, rozsah ošetřené plochy i… jít na článek