Pořiďte si stroje Dieci v rámci dotací PRV!
Dnes je 25.10. – svátek slaví Beáta

Výkon 100 koní a plynulá převodovka. Nový Deutz-Fahr 5D na prvních fotkách

Zveřejněno: 26. 9. 2020

Na konci letošního podzimu má proběhnout oficiální představení nové modelové řady traktorů Deutz-Fahr 5D. Na různých fórech a především sociálních sítích už nyní kolují první uniklé fotografie. Co zatím o nových traktorech víme?

Zástupce nové řady Deutz-Fahr 5D pro rok 2020/21
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Na fotografiích je zachycen traktor, který bude patřit do nové řady 5D. Zajímavostí je, že traktory této řady minulý rok prodělaly facelift. Traktory budou nabízeny s tříválcovým a čtyřválcovým motorem Farmotion, špičkový model nabídne výkon 113 koní. Na výběr bude plynulá převodovka SDF. V tomto výkonovém segmentu a s plynulou převodovkou na trhu dlouhodobě dominuje Fendt. Deutz-Fahr v roce 2018 představil plynulou převodovku i v nejmenších speciálních traktorech – v tomto segmentu dominoval taktéž Fendt. K dispozici bude odpružená přední náprava. Kabina by měla být širší o 15 cm ve srovnání s předchůdcem. Všimněte si jejího provedení – podobnou kabinu využívají speciální traktory Deutz-Fahr do sadů a vinic. Traktor bude možné obout do pneumatik 540/65 R30.

Traktor bude vyráběn i pod značkami Lamborghini, Same a Hürlimann - patří do stejného koncernu SDF.

V současnosti je na českém trhu podle dovozce (firma Garnea) k dispozici modelová řada 5D Keyline (doplňuje řadu 5D) s traktory, které se výkonově pohybují mezi 65k (48 kW) – 97k (71kW). Disponují mechanickou převodovkou. Traktory nedisponují systémy DPF ani SCR. Otázkou je, zda bude nová řada 5D k dispozici také u nás.

Deutz-Fahr nedávno představil nový traktor Deutz-Fahr 8280 TTV - první zástupce nové řady 8.

Přečtěte si také

Autor: Milan Jedlička1)
Foto: Tractorumit

1) z podkladů Tractorumit

Tématické tagy