AGROAD, s.r.o., dodavatel náhradních dílů na traktory a zemědělskou techniku
Dnes je 18.2. – svátek slaví Gizela

Zetory nově míří do Texasu, v Severní Americe se využívají na farmách i při práci na silnici

Zveřejněno: 7. 11. 2019

České traktory Zetor využívají zemědělci po celém světě. Od 80. let si drží silné postavení také v Severní Americe, kde se rozšiřují do stále většího množství států. Zatím posledním z odškrtnutých polí na mapě je Texas.

Zetor Forterra
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Prvopočátky působení Zetoru na severoamerickém kontinentu spadají do konce 60. let. Před uvedením traktorů ze zahraničí muselo totiž dojít k otestování jejich kvality na některém z renomovaných pracovišť. V tomto případě se jednalo o zkušebnu na americké University of Nebraska v Lincolnu.

Další stopu zanechaly české traktory v Severní Americe, konkrétně v Kanadě, ve druhé polovině 70. let a ve větším rozsahu na počátku let 80. Společnost Motokov Canada Inc. v Torontu se stala výhradním dovozcem těchto traktorů s ročním prodejem kolem 500 kusů.

Ve Spojených státech amerických má Zetor stabilní základnu od roku 1983. S prodejem zde začala společnost American Jawa Ptd. ve městě Plainview ve státě New York. Hned v prvním roce se zde prodalo tři tisíce traktorů a obchodní síť se rozšířila na 50 dealerů. Za téměř čtyřicetileté působení se zde prodalo více než 27 tisíc traktorů Zetor.

V současné době zastupuje Zetor v Severní Americe dceřiná společnost ZETOR NORTH AMERICA, Inc. Na tamějším trhu jsou k dispozici modelové řady Major, Proxima a Forterra o výkonech od 45 do 150 koní. Díky široké síti dealerů se traktory snáze dostávají přímo ke koncovým zákazníkům v jednotlivých zemích. Naposledy navázala společnost spolupráci letos v červenci s dealerem v Texasu.

Zákazníky v Severní Americe si traktory Zetor získaly zejména díky nízkým provozním nákladům, spolehlivosti strojů, dlouhé živostnosti a jednoduchému ovládání. Využívají se tu zejména v chovatelství, mlékárenství a při údržbě silnic.

Zetor si prostřednictvím dceřiné společnosti nenechává ujít příležitosti, jak být blízko koncovému zákazníkovi. Už patnáct let se proto účastní únorového veletrhu National Farm Machinery Show v Louisville v Kentucky, který patří k největším veletrhům s agrární technikou v USA s každoroční účastí více než 300 tisíc návštěvníků. Letos se zde představil Major HS 80 v novém designu. Nenechává si však ujít ani menší akce, jako například Labour Day v Jacksonvillu na Floridě připomínajícím náročnost práce farmářů v USA a Kanadě.

Působení českého zemědělského segmentu podporuje v Severní Americe také česká ambasáda. V loňském roce uspořádala ve městě Washington České farmářské dny s cílem pomoci českým firmám s propagací a navázání spolupráce s potenciálními obchodními partnery.

Zetor příští rok chystá řadu modernizací svých traktorů a vstup na nové exotické trhy.

Autor: Redakčně upravil Milan Jedlička
Foto: Zetor

Tématické tagy

Nové

Stabilita, pohodlí a bezpečnost na farmě s kolovým nakladačem GIANT G1500

Zveřejněno 17.2. Dva nové kompaktní kolové nakladače od TOBROCO-GIANT nabízí výkon a všestrannost v kombinaci s nižšími provozními náklady a spotřebou paliva. Oba modely, ať už standardní G1500 či stejný typ ve verzi X-TRA, patří ke strojům s kolovými hydromotory… jít na článek

Obří traktor z časů SSSR měl současně pásový i kolový podvozek, zastavilo ho máloco

Zveřejněno 17.2. V dobách Sovětského svazu vznikla celá řada neobvyklých strojů. V dnešním článku si představíme skutečně jedinečný traktor TET-1000, který měl současně pásový i kolový podvozek pro pohyb po silnici a v bažinách. jít na článek

Zkušenosti českých zemědělců s multifunkčními vozy PERARD

Zveřejněno 14.2. Pokud vás zajímají více názory a reálné zkušenosti zemědělců než teorie od prodejců zemědělské techniky, tak jsou pro vás určené následující praktické reference na PERARD Interbenne, neobyčejný koncept multifunkčního vozu na 9 + 1 způsobů, a… jít na článek