Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 21.4. – svátek slaví Alexandra

Česká premiéra lisu FastBale v rámci akce Kverneland Naživo

Zveřejněno: 30.05.2018

První regionální akce v rámci Kverneland Naživo! se uskutečnila blízko Lán ve Středočeském kraji. Ve spolupráci se společností Agroobchod Nové Strašecí, Kverneland Group Czech představil kromě celého sortimentu nabízené techniky i lis Kverneland FastBale, který při lisování nezastavuje.

Standardní lisy s pevnou komorou a výkonem 40 balíků/hod. slisují přibližně 15 000 balíků za rok. FastBale s nonstop lisováním a balením a výkonem 60 balíků za hodinu ve stejném pracovním čase slisuje a zabalí přibližně 23 000 balíků za rok.

Lis Kverneland FastBale s integrovanou ovíječkou se poprvé představil na české půdě. Tento lis na válcové balíky nemusí zastavovat, tudíž dosahuje vyšší výkonnosti oproti konvenčním lisům. Je také prvním lisem na světě s ovíječkou, který nemusí zastavovat. Lis využívá dvě komory umístěné za sebou. Jedna komora je hlavní a druhá je tzv. předkomora, která je menší. Předkomora je umístěna přímo nad sběračem. Díky tomuto uspořádání si lis zachovává příznivé rozměry. Ve skutečnosti není větší než konvenční lis.

První komora lisuje balík pouze do dvou třetin (do předem nastavené hustoty), pak je balík přemístěn do druhé komory a tam je dokončen. Nakonec je přemístěn na ovíjení fólií.

Další předváděcí akce se budou konat na těchto místech

  • 20. 6. SEDLICE U BLATNÉ (Písek)
  • 12. 9. JESENÍK NAD ODROU (Nový Jičín)
  • 20. 9. PODIVÍN (Lednice)
Autor fotografií/videa: Milan Jedlička

Tématické tagy