Dnes je 1.6. – svátek slaví Laura

Fendt otestoval lis v extrémních podmínkách. Výsledky jsou impozantní

Zveřejněno: 23.11.2017

Koncern AGCO v americkém Kansasu ve výrobním závodě Hesston vyrábí velké lisy na hranaté balíky. Lisy se vyznačují robustní konstrukcí a vysokým výkonem lisování. Lisy jsou neustále vyvíjeny německými inženýry. Lisy komunikují s traktorem prostřednictvím ISOBUS, disponují pokročilými technologickými prvky, rozšířenými funkcemi a snadnou údržbou. Dokonalou souhru pak tvoří s traktorem Fendt s převodovkou Vario.

Koncern AGCO v americkém Kansasu ve výrobním závodě Hesston vyrábí velké lisy na hranaté balíky. Lisy se vyznačují robustní konstrukcí a vysokým výkonem lisování. Lisy jsou neustále vyvíjeny německými inženýry. Lisy komunikují s traktorem prostřednictvím ISOBUS, disponují pokročilými technologickými prvky, rozšířenými funkcemi a snadnou údržbou. Dokonalou souhru pak tvoří s traktorem Fendt s převodovkou Vario.

Nová generace lisů 1290 N XD

Lis 1290 N XD nové generace společnost Fendt otestovala 5. července na italské farmě Nardulli. Sklizňové podmínky nebyly jednoduché, avšak lis předvedl brilantní výkon. Lis byl podroben nepřetržitému testování v kopcovitém terénu o rozloze 375 hektarů u města Gravina in Puglia, v provincii Bari. Testování probíhalo 24 hodin v kuse, lisovala se sláma z tvrdé pšenice blíže nespecifikované odrůdy. Lis byl agregován s traktorem Fendt 828 Vario, který během nočního provozu využil LED osvětlení. Za 24 hodin se slisovalo 553,41 tun slámy. Nutno podotknout, že lisování probíhalo v extrémních povětrnostních podmínkách. Přes den navíc panovala 38stupňová vedra, přes noc bylo 16 °C. Vítr měl rychlost skoro 40 km/h.

I přes tyto limitující podmínky se lisu podařilo udržet kvalitu lisování a poskytnout zvláště důležité technické údaje o produkovaných balících: průměrná hustota balíku činila 201 kg/metr krychlový, průměrná délka 1,98 m a průměrná hmotnost 430 kg, nejtěžší balík vážil 490 kg.

Celková spotřeba soupravy činila 545 litrů. Celkově bylo vyprodukováno 1287 balíků.

Autor fotografií/videa: Fendt

Tématické tagy

  • Fendt
  • Lisy