Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 22.1. – svátek slaví Slavomír

Smykové nakladače Mustang se přeznačkují na Manitou

Zveřejněno: 11. 1. 2019

Francouzská společnost Manitou vyrábí ty největší teleskopické manipulátory. Nyní plánuje svůj výrobní program obohatit o smykem řízené nakladače. Konstruktéři však nic nového nemusí vymýšlet, protože se pouze přebarví nakladače od výrobce Mustang.

K dispozici bude celkem 11 smykem řízených nakladačů Manitou.

Společnost Manitou tento týden oznámila na anglické výstavě Lamma, že všechny nakladače Mustang, které jsou prodávány v Evropě a na mnoha dalších trzích, mají být přeznačeny jako stroje Manitou - výrazná červená a černá barva.

Společnost Mustang vyrábí smykem řízené nakladače od roku 1965. Firmu Mustang a pak i dalšího výrobce nakladačů, společnost Gehl, později zakoupil Manitou. Mustang tehdy posloužil jako základ nabídky strojů Manitou v Americe.

Kromě barevného schématu a označení Manitou zůstávají nakladače bez změn. Dokonce i číslování modelů zůstane stejné.

Mluvčí společnosti Manitou Group poznamenal, že tento krok umožní všem prodejcům prodávat smykem řízené nakladače, čímž se rozšíří nabízený sortiment výrobků Manitou.

Manitou na výstavě představil model 2700V už v novém provedení. Je součástí skupiny čtyř hlavních modelů s hydrostatickou převodovkou. V případě potřeby může být nakladač vybaven i úplně uzavřenou kabinou. V takovém případě je zde také možnost klimatizace. Tento stroj má nosnost 1,225 t a výšku zdvihu 3,31 m. Je poháněn dieselovým motorem Yanmar o výkonu 72 koní. Největším modelem bude 4200 V, který bude mít motor Deutz o výkonu 120 koní.

Očekává se, že 11 nových modelů bude k dispozici na evropském trhu v první polovině roku 2019.

Před lety se Manitou také vrátil na pole kloubových teleskopických nakladačů.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv

Nové

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek

Sověti v 50. letech postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Vynález nyní znovu objevuje světový výrobce

Zveřejněno 21.1. S čím dál větší dostupností elektřiny v Sovětském svazu, v 50. letech minulého století postavili elektrický traktor s napájecím kabelem. Podobné řešení, byť v autonomní verzi, nedávno představil americký výrobce John Deere! jít na článek

První autonomní postřikovač do ovocných sadů. Kupodivu nejezdí na elektřinu

Zveřejněno 18.1. Kalifornská společnost Crinklaw Farm Services Inc představila po třech letech vývoje a testování první autonomní postřikovač na světě, který lze použít do sadů. Ač je trendem autonomních zemědělských vozidel jejich elektrifikace, tento projekt sází… jít na článek