Dnes je 21.7. – svátek slaví Vítězslav

Smykové nakladače Mustang se přeznačkují na Manitou

Zveřejněno: 11. 1. 2019

Francouzská společnost Manitou vyrábí ty největší teleskopické manipulátory. Nyní plánuje svůj výrobní program obohatit o smykem řízené nakladače. Konstruktéři však nic nového nemusí vymýšlet, protože se pouze přebarví nakladače od výrobce Mustang.

K dispozici bude celkem 11 smykem řízených nakladačů Manitou.

Společnost Manitou tento týden oznámila na anglické výstavě Lamma, že všechny nakladače Mustang, které jsou prodávány v Evropě a na mnoha dalších trzích, mají být přeznačeny jako stroje Manitou - výrazná červená a černá barva.

Společnost Mustang vyrábí smykem řízené nakladače od roku 1965. Firmu Mustang a pak i dalšího výrobce nakladačů, společnost Gehl, později zakoupil Manitou. Mustang tehdy posloužil jako základ nabídky strojů Manitou v Americe.

Kromě barevného schématu a označení Manitou zůstávají nakladače bez změn. Dokonce i číslování modelů zůstane stejné.

Mluvčí společnosti Manitou Group poznamenal, že tento krok umožní všem prodejcům prodávat smykem řízené nakladače, čímž se rozšíří nabízený sortiment výrobků Manitou.

Manitou na výstavě představil model 2700V už v novém provedení. Je součástí skupiny čtyř hlavních modelů s hydrostatickou převodovkou. V případě potřeby může být nakladač vybaven i úplně uzavřenou kabinou. V takovém případě je zde také možnost klimatizace. Tento stroj má nosnost 1,225 t a výšku zdvihu 3,31 m. Je poháněn dieselovým motorem Yanmar o výkonu 72 koní. Největším modelem bude 4200 V, který bude mít motor Deutz o výkonu 120 koní.

Očekává se, že 11 nových modelů bude k dispozici na evropském trhu v první polovině roku 2019.

Před lety se Manitou také vrátil na pole kloubových teleskopických nakladačů.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv

Nové

Horsch představuje novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT, jehož funkce lze ovládat přes mobil

Zveřejněno 19.7. Německý výrobce techniky na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin, v rámci představení novinek pro následující rok, prezentoval novou generaci samojízdného postřikovače Leeb PT. K dispozici budou konkrétně dva modely Leeb PT 6.300 a Leeb PT 8.300. jít na článek

Bělorusové ve spolupráci s Němci vyrobili historicky nejvýkonnější traktor Belarus 5022, který odstartuje novou éru MTZ

Zveřejněno 19.7. Běloruský výrobní závod v Minsku, který produkuje legendární traktory MTZ, respektive Belarus, funguje už přes sedmdesát let. V rámci loňských oslav výročí, výrobce představil historicky svůj nejvýkonnější traktor standardní koncepce. Je jím MTZ… jít na článek

Carraro Agritalia uvádí na trh novou řadu speciálních traktorů Compact

Zveřejněno 18.7. Italský výrobce náprav a speciálních traktorů Carraro uvádí na trh nové traktory řady Compact o výkonu 45, 50 a 55 kW. Traktory jsou k dispozici ve verzi V o šířce 1005 až 1340 mm a verzi VLB o šířce 1360 až 1460 mm. jít na článek