SGEF - Financování dopravní techniky
Dnes je 21.5. – svátek slaví Monika

Smykové nakladače Mustang se přeznačkují na Manitou

Zveřejněno: 11. 1. 2019

Francouzská společnost Manitou vyrábí ty největší teleskopické manipulátory. Nyní plánuje svůj výrobní program obohatit o smykem řízené nakladače. Konstruktéři však nic nového nemusí vymýšlet, protože se pouze přebarví nakladače od výrobce Mustang.

K dispozici bude celkem 11 smykem řízených nakladačů Manitou.

Společnost Manitou tento týden oznámila na anglické výstavě Lamma, že všechny nakladače Mustang, které jsou prodávány v Evropě a na mnoha dalších trzích, mají být přeznačeny jako stroje Manitou - výrazná červená a černá barva.

Společnost Mustang vyrábí smykem řízené nakladače od roku 1965. Firmu Mustang a pak i dalšího výrobce nakladačů, společnost Gehl, později zakoupil Manitou. Mustang tehdy posloužil jako základ nabídky strojů Manitou v Americe.

Kromě barevného schématu a označení Manitou zůstávají nakladače bez změn. Dokonce i číslování modelů zůstane stejné.

Mluvčí společnosti Manitou Group poznamenal, že tento krok umožní všem prodejcům prodávat smykem řízené nakladače, čímž se rozšíří nabízený sortiment výrobků Manitou.

Manitou na výstavě představil model 2700V už v novém provedení. Je součástí skupiny čtyř hlavních modelů s hydrostatickou převodovkou. V případě potřeby může být nakladač vybaven i úplně uzavřenou kabinou. V takovém případě je zde také možnost klimatizace. Tento stroj má nosnost 1,225 t a výšku zdvihu 3,31 m. Je poháněn dieselovým motorem Yanmar o výkonu 72 koní. Největším modelem bude 4200 V, který bude mít motor Deutz o výkonu 120 koní.

Očekává se, že 11 nových modelů bude k dispozici na evropském trhu v první polovině roku 2019.

Před lety se Manitou také vrátil na pole kloubových teleskopických nakladačů.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Archiv

Nové

Zetor 6911 v chatrném stavu kompletně rozebral a zrenovoval. Výsledek je nádherný

Zveřejněno 19.5. Traktor Zetor 6911 spadal do tzv. třetí modernizace. V této modernizaci byla u pozdějších modelů novinkou mechanicky pružinou odpružená sedačka. Traktory také měly pro snazší řazení převodových stupňů převodovku vybavenou zařízením pro přibrzďování… jít na článek

Američan vyrobil plně elektrický traktor, který slibuje mnohé. Od roku 2020 s ním chce dobýt celý svět

Zveřejněno 18.5. Americký výrobce Solectrac, jehož zakladatel má prý téměř třicetileté znalosti v oblasti elektrifikace, vyvinul a vyrobil plně elektrický traktor, se kterým chce od roku 2020 dobýt celý svět. Již nyní je v prodeji v Americe. Podívejte se, jakých… jít na článek

6215 TTV Warrior: Limitovaná edice míří do kompaktní třídy traktorů

Zveřejněno 15.5. Již v roce 2017 představil německý výrobce traktorů Deutz-Fahr dva modely traktorů ve speciálním černém lakování - 9340 TTV a 7250 TTV Warrior. Vzhledem k vysoké poptávce je nyní k dispozici limitovaná edice kompaktního modelu 6215 TTV Warrior s… jít na článek