Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

10 zásadních novinek Kverneland. Ve znamení rychlosti

Zveřejněno: 4. 9. 2017

Na evropské tiskové konferenci koncem srpna představila společnost Kverneland Group více jak osmnáct novinek zastřešenými pod značkami Kverneland a Vicon. Ať už se jedná o postřikovače, nářadí na zpracování půdy, secí stroje či žací stroje, Kverneland inovuje letos v mnoha oblastech. Veřejnost uvidí novinky na podzimním veletrhu Agritechnica 2017 a na polní francouzské výstavě Innov-Agri. Tady je 10 z nich.

Kverneland

Kverneland Optima SX: setí v rychlosti 18 km/h

Hlavním benefitem nového secího stroje Kverneland Optima SX „High Speed“ je naprosto přesné ukládání osiva i při pracovní rychlosti 18 km/h, což zajistí velmi vysoký pracovní výkon

 

Kverneland TL-X Geospead: rozmetadlo průmyslových hnojiv

TL-X Geospead byl speciálně vyvinut pro farmy s rostlinnou výrobou a pro poskytovatele služeb. Rozmetadlo - opět „High Speed“ - se vyznačuje novou konstrukcí, ale je také vybaveno novými funkcemi, systémem CentreFlow pro možnost aplikace ve vysoké rychlosti.TIP: Vybíráme rozmetadlo průmyslových hnojiv. Na co si dát pozor?

 

Kverneland iXtra LiFe: nádrž na kapalná hnojiva

Kverneland iXtra LiFe je příslušenství k secím strojům. Jedná se o nádrž, která se připojí do předního závěsu traktoru. Slouží jako zásobník kapalného hnojiva. Při přesném setí pak dochází k souběžnému ukládání i kapalného hnojiva.

Kverneland Turbo: nový záběr

Kverneland uvádí stroj pro zpracování půdy – Turbo v nových pracovních záběrech. K dispozici je tedy kompletní nabídka v záběrech 3,  3,5, 4,5,6,6,5 a 8 metrů.

Vicon Geomow: řídicí jednotka pro žací stroje

Aplikace Geomow odemkne plný potencionál žacích strojů Vicon Extra 7100T Vario. Aplikace například pomůže automaticky nastavit překrytí mezi předním a zadním žacím strojem. Aplikace podle výrobce zvýší produktivitu o 10 %.

Vicon Georake: řídicí jednotka pro shrnovače

Rotorový shrnovač Vicon Andex 1505 je nyní k dispozici s novou funkcí. Shrnovač je schopen na souvrati v pravý čas automaticky přizvednout rotory. Tím je zajištěno kvalitní formování řádku i na souvrati. V neposlední řadě se zlepší produktivita.

Vicon RV5000 s Auto Feed Control a Techno-Pack: pro lisy

Techno-Pack bude k dispozici pro lisy s variabilní komorou a ovládáním ISOBUS. Obsahuje čidlo vlhkosti a snímač hmotnosti.

Vicon iXflow-E – kontinuální recirkulace

Kverneland představuje u nesených postřikovačů řady iXter B systém kontinuální recirkulace iXflow-E. Jedná se o systém, který umožňuje kontinuální cirkulaci v ramenou postřikovače ve spojení s elektrickým držákem trysek. Systém je k dispozici pro ramena o záběru 24 až 30 metrů.TIP: Už žádné dlouhé hledání v manuálu. Budoucnost patří virtuální realitě

Farming IsoMatch Tellus Pro: nový terminál

Kvernelamd rozšiřuje sortiment terminálů ISOBUS. Představuje nový IsoMatch Tellus PRO. Terminál disponuje duální obrazovkou a poskytuje veškeré zázemí pro snadné ovládání a volení funkcí.

Farming IsoMatch Grip: jedinčný joystick

Kverneland rozšiřuje řadu terminálů IsoMatch o nový joystick „grip“. Tento pomocný prvek může být použit s jakýmkoliv typem terminálů ISOBUS (nejen značky Kverneland). Je ergonomický a umožňuje naprogramovat až 44 funkcí, to nemá v současnosti na trhu obdoby.

Nové

Pohodlný, robustní a jednoduchý, vylepšený Dammann poprvé v ČR

Zveřejněno 13.7. Dammann pro letošní rok přichystal pro své výměnné systémy Trac inovaci v podobě nové kabiny. Kromě svých předností a široké výbavy tak nabídne ještě větší komfort obsluhy. Jeden z prvních kusů již dorazil do České republiky a zájemci si jej mohou… jít na článek

„Rychlost přibližování dříví je největším plusem,“ říká majitel stroje Equus

Zveřejněno 19.7. Přibližování dříví, zejména celých délek, se uplatňuje při těžbě dřeva. K tomuto účelu se využívá speciální technika, mezi kterou řadíme lesnické traktory tzv. skiddery. Na jeden takový stroj jsem se zajel podívat do lesa u obce Nevid na Plzeňsku. jít na článek

Claas představil nové kloubové nakladače Torion Sinus se zadní řízenou nápravou

Zveřejněno 19.7. Po roce uvedení na trh nové řady nakladačů Torion přichází Claas s rozšířením o nové modely Torion Sinus. Nové modely jsou také vyrobeny společností Liebherr a přinášejí lepší jízdní vlastnosti. jít na článek