Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 21.4. – svátek slaví Alexandra

Kultivátor pro inteligentní zemědělství

Zveřejněno: 2. 1. 2018

Kultivace je intenzivní práce, protože vyžaduje hodně síly k přesunu půdy a jejímu správnému promísení. Kverneland představuje nový inteligentní zemědělský kultivátor Turbo T

Turbo T

Pro obdělávání půdy nabízí Kverneland nový inteligentní zemědělský kultivátor Turbo T i-Tiller. Díky technologii ISOBUS nabízí Turbo mnoho dynamických funkcí ovládaných přímo z kabiny traktoru. Turbo T potřebuje pouze dvojčinnou hydraulickou řídící jednotku. Všechny funkce jsou pak ručně řízeny z kabiny.

Řízení trakce pro optimalizaci výkonu stroje

Systém řízení trakce automaticky způsobí větší tlak na zadní nápravu traktoru. Tlak je neustále dynamicky nastavován tak, aby odpovídal povrchu zpracování půdy. Tím traktor a kultivátor vždy dosáhne nejlepší synergie. Pracovní hloubka stroje se ovládá pohodlně z kabiny traktoru. Plně automatický systém Smart Farming zase nastavuje hydraulické válce. Systém ochrany proti přetížení reaguje na překážky a příčné síly (vpravo/vlevo nebo najednou). Systém Smart Farming má za úkol zvednout stroj v případě, když řidič podceňuje odpor nebo nesprávně otáčí stroj na souvrati. To zaručuje delší životnost stroje.

Inteligentní Turbo T i-Tiller pomáhá řidiči řídit svůj stroj optimální rychlostí a s nejlepším nastavením. Kromě toho je možné použít dokumentaci o prováděné práci.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Kverneland

Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.
Vycházíme i v tisku. Časopis Agroportal24h.cz můžete mít ve schránce zcela zdarma.