DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ AGRALL 2024 - SMART FARMING DAYS
Dnes je 22.2. – svátek slaví Petr

Články, aktuality a videa o technice pro zpracování půdy

Technika pro zpracování půdy - zpracování půdy bez orby a konvenční zpracování půdy. Kypřiče pro mělké kypření a zpracování půdy do střední hloubky, talířové kypřiče, radličkové kypřiče, prutové kypřiče, stroje s poháněnými pracovními nástroji, kombinátory, kypřiče pro hlubší kypření bez obracení půdy, dlátové kypřiče, podrýváky, podmítače.

Téma „Technika pro zpracování půdy“ – třídění:

Strip-till secí stroj SUMO DTS reaguje na současný stav českého zemědělství

(12.1.2024) SUMO je anglickým výrobcem strojů na zpracování půdy a setí. Ve svém sortimentu má mimo jiné čtyřmetrový strip-till secí stroj SUMO DTS.

Radličkový kypřič Horsch Cruiser 9 XL je k dostání se záběrem 9 metrů a s novými slupicemi FlexGrip

(28.12.2023) Firma Horsch na Tiskových dnech v Landau představila kypřič Horsch Cruiser 9 XL s pracovním záběrem 9 metrů. Osvědčená koncepce stroje zůstává. Novinkou jsou slupice FlexGrip se zvýšenou uvolňovací silou a radličková křídla o šířce 24 cm.

Diskový podmítač Horsch Joker 12RT se záběrem 12,5 metru nabídne nožový válec i smykovou lištu

(21.12.2023) Firma Horsch na Tiskových dnech v Landau poprvé představila nový diskový podmítač Horsch Joker 12RT se záběrem 12,5 metru a se skládáním směrem dopředu.

Výrobce pluhů SUKOV používá vysokopevnostní ocel od SSAB

(20.12.2023) Zemědělská technika hraje v dnešním moderním zemědělství klíčovou roli. Není divu, protože kvalitní nástroje jsou nezbytné pro efektivní zpracování půdy i produkci potravin. Výjimečnou kvalitou a inovacemi v oboru půdozpracující techniky se může…

Horsch na veletrhu Agritechnica 2023 prezentoval novinky v oblasti postřikovačů, secích strojů a kypřičů

(18.12.2023) Velkou expozici nabitou novinkami měla na mezinárodním zemědělském veletrhu Agritechnica 2023 v Hannoveru německá firma Horsch. Prezentován byl například nový vůz s možností připojení různých druhů secích lišt, nový menší postřikovač a devítimetrový…

Třetí generace kombinovaného kypřiče SMS CZ FINISHER 3G 400 pod drobnohledem

(15.12.2023) Na pozemcích farmy Jones na jižní Moravě představili novinářům zástupci firmy SMS CZ nový kombinovaný kypřič SMS CZ FINISHER 400 pro mělké i hluboké zpracování půdy. Stroj kombinuje čtyři pracovní operace do jednoho přejezdu: mělkou podmítku, hloubkové…

Řada radličkových kypřičů Väderstad Cultus a Cultus HD je rozšířena o nové modely

(13.12.2023) Väderstad rozšíří v roce 2024 řadu radličkových kypřičů Väderstad Cultus a Väderstad Cultus HD o další modely. Do nové generace přitom vstupují i stávající 3 – 4metrové stroje Väderstad Cultus.

Stroje Pöttinger pro mechanickou likvidaci plevele dostaly novou výbavu

(13.12.2023) Stroje pro mechanickou likvidaci plevele firmy Pöttinger obdržely novou výbavu. Na rotační plečky Pöttinger ROTOCARE V 6600 a V 8000 je možné umístit zařízení Pöttinger TEGOSEM. Meziřádkové plečky Pöttinger FLEXCARE s pracovním záběrem 4,7 až 9,2 metru…

ZD Bohuňovice se Strip-Till šetrně hospodaří s půdou a dosahuje velkých úspor pohonných hmot, osiv a hnojiv

(8.12.2023) Dlouholetým uživatelem strojů Duro-France je ZD Bohuňovice na Olomoucku. 10 let na svých pozemcích úspěšně uplatňuje technologii pásového zpracování půdy Strip-Till. O zkušenostech se stroji a touto technologií s námi hovořil agronom Petr Neplech.

← Zpět
  ...