Objevte novou řadu traktorů DEUTZ-FAHR 5 Keyline
Dnes je 13.7. – svátek slaví Markéta

New Holland automatizuje nejnovější sklízecí mlátičky CR Relevation a představuje nový model

Zveřejněno: 1. 8. 2018

Vylepšené sklízecí mlátičky New Holland CR Relevation nyní přinášejí nové funkce v podobě nového systému IntelliSense. Nový systém maximalizuje výkonnost, minimalizuje ztráty a poškození zrn. Řada CR Relevation se též dočkala rozšíření o nový model CR 7.80, který jako první plní nejnovější emisní normu.

New Holland CR10.90 Relevation patří mezi nejvýkonnější sklízecí mlátičky na trhu.

Systém automatizace IntelliSense byl oceněn na listopadovém veletrhu Agritechnica 2017 v Hannoveru. Systém automatizuje některé funkce sklízecí mlátičky, aby udržel maximální výkon stroje a udržel ztráty a poškození zrna na minimu. Systém má majiteli přinést zvýšení denního výkonu, snížení ztrát zrna a zlepšení kvality zrna. Obsluha má zase zjednodušenější ovládání a lepší komfort ve stroji.

Čtyři strategie sklizně

Díky technologii IntelliSense si obsluha může vybrat ze čtyř různých strategií sklizně, jako jsou například omezené ztráty, nejlepší kvalita zrna či maximální výkon. Systém pak nastavuje stroj podle zvolené strategie. Systém IntelliCruise zajistí, aby rychlost jízdy odpovídala vybrané strategii.

Rozšíření řady o nový model

Společnost New Holland také rozšířila řadu sklízecích mlátiček CR Revelation o nový model CR 7.80. New Holland CR 7.80 je osazen novým motorem Cursor 9 o výkonu 305 kW (415 k) a objemu 8,7 litrů. S pomocí SCR, ale bez EGR, nový model spolu s modelem CR 7.90 plní nejnovější emisní normu Stage V. Ostatní modely v řadě stále plní emisní normu Tier 4f. Objem zásobníku činí 9 500 litrů.

Pro celou řadu CR Relevation je nově k dispozici pohon kol s dvourychlostní převodovkou. Existují dvě jízdní skupiny: polní skupina a dopravní skupina. Polní skupina nabídne rychlost od nuly do rychlosti 17 km/h, dopravní skupina z nuly na maximální rychlost (závislá na trhu). Změnu skupin lze provádět za jízdy.

Autor: Milan Jedlička
Foto: New Holland