Dnes je 23.9. – svátek slaví Berta

Pole, které s vámi mluví. Meteorologická stanice pro optimální načasování péče o plodiny

Zveřejněno: 12. 9. 2018

Každý farmář chce co nejdříve ošetřit plodiny za co nejvíce optimálního počasí. Má-li farmář aktuální informace o počasí na dosah ruky, je důležité, aby byla péče o plodiny dokonale načasována. Cennou podporu dokáže nabídnout nová meteorologická stanice a aplikace od Lemkenu. Ty poskytují aktuální data přímo z pole, což umožňuje zemědělcům vypočítat rosný bod a vlhkost listů a kombinovat tyto informace s dalšími údaji o počasí.

Meteorologická stanice Lemken

Lemken již na Agritechnice 2017 oznámil spolupráci s nizozemskou začínající firmou Appsforagri. Meteorologická stanice je prvním produktem, vyvinutým díky této spolupráce, který má být uveden na trh. Stanice je částečně zakopána v zemi a měří teplotu půdy v hloubce 20 a 5 cm, teplotu a vlhkost vzduchu ve výšce 25 cm v plodině a 75 cm nad plodinou. Tyto hodnoty jsou přesměrovány do inteligentní zemědělské aplikace na smartphonu nebo tabletu přes síť s nízkou frekvencí Sigfox každých 30 minut.

Aplikace potom může vypočítat rosný bod a vlhkost listů. Aplikace dále využívá spolehlivé oficiální zdroje ke sběru údajů o rychlosti a směru větru, hodnotách záření a srážení. Tyto souhrnné informace umožňují zemědělcům reagovat na místní klimatické podmínky a plánovat s vysokou přesností opatření na ochranu plodin. Meteorologická stanice může být kombinována s dešťovým senzorem, který dodává aktuální hodnoty každou půl hodinu.

Údaje shromážděné z pole jsou uloženy a lze je dohledat zpětně po dobu jednoho roku, aby poskytly přehled o tom, jak se místní klima vyvíjí. Modul také dokáže poskytnout 14-denní předpověď počasí a prognózy o nákaze rostlin (rozezná až 100 chorob ve více než 40 plodinách).

Stanice je již v on-line prodeji.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace , nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M, přední zásobník Solitair 23 a velkokapacitní zásobník hnojiv.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

Kuhn dovolil Irům používat legendární sekačku. Vznikl tak jedinečný stroj pro chovatele

Zveřejněno 22.9. Irská společnost Grass Technology podepsala s firmou Kuhn exkluzivní smlouvu, která umožňuje vyrábět víceúčelové stroje ve spojení s bubnovým žacím strojem PZ od společnosti Kuhn. První takový stroj se představil na akci National Ploughing Match v… jít na článek

Holanďan vyrobil k lisu přídavné řezání. Svým zákazníkům tak chce nabídnout to, po čem touží každý

Zveřejněno 21.9. Holandský poskytovatel zemědělských služeb Ronald Bos BV, používá přídavný řezací systém ke svému lisu, který je rovněž vybaven vlastním řezacím systémem. Přídavné řezání si vyrobil sám a nazývá jej RoBo Twin Cut. Výrobek je reakcí na stálou… jít na článek

Do Brazílie míří 18 speciálních mercedesů pro sklizeň třtiny. Jejich úprava má snížit náklady a zvýšit efektivitu

Zveřejněno 20.9. Poprvé se do brazilské sklizně třtiny zapojí první automatizované nákladní automobily značky Mercedes-Benz. Jako součást rozvojového partnerství s brazilským výrobcem zemědělských technologií GrunnerTech poskytne Mercedes-Benz 18 nákladních… jít na článek