Dnes je 20.4. – svátek slaví Marcela

Pole, které s vámi mluví. Meteorologická stanice pro optimální načasování péče o plodiny

Zveřejněno: 12. 9. 2018

Každý farmář chce co nejdříve ošetřit plodiny za co nejvíce optimálního počasí. Má-li farmář aktuální informace o počasí na dosah ruky, je důležité, aby byla péče o plodiny dokonale načasována. Cennou podporu dokáže nabídnout nová meteorologická stanice a aplikace od Lemkenu. Ty poskytují aktuální data přímo z pole, což umožňuje zemědělcům vypočítat rosný bod a vlhkost listů a kombinovat tyto informace s dalšími údaji o počasí.

Meteorologická stanice Lemken

Lemken již na Agritechnice 2017 oznámil spolupráci s nizozemskou začínající firmou Appsforagri. Meteorologická stanice je prvním produktem, vyvinutým díky této spolupráce, který má být uveden na trh. Stanice je částečně zakopána v zemi a měří teplotu půdy v hloubce 20 a 5 cm, teplotu a vlhkost vzduchu ve výšce 25 cm v plodině a 75 cm nad plodinou. Tyto hodnoty jsou přesměrovány do inteligentní zemědělské aplikace na smartphonu nebo tabletu přes síť s nízkou frekvencí Sigfox každých 30 minut.

Aplikace potom může vypočítat rosný bod a vlhkost listů. Aplikace dále využívá spolehlivé oficiální zdroje ke sběru údajů o rychlosti a směru větru, hodnotách záření a srážení. Tyto souhrnné informace umožňují zemědělcům reagovat na místní klimatické podmínky a plánovat s vysokou přesností opatření na ochranu plodin. Meteorologická stanice může být kombinována s dešťovým senzorem, který dodává aktuální hodnoty každou půl hodinu.

Údaje shromážděné z pole jsou uloženy a lze je dohledat zpětně po dobu jednoho roku, aby poskytly přehled o tom, jak se místní klima vyvíjí. Modul také dokáže poskytnout 14-denní předpověď počasí a prognózy o nákaze rostlin (rozezná až 100 chorob ve více než 40 plodinách).

Stanice je již v on-line prodeji.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace , nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M, přední zásobník Solitair 23 a velkokapacitní zásobník hnojiv.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

Ruské kombajny Rostselmash získávají důvěru u českých a slovenských farmářů

Zveřejněno 17.4. Červeno-bílé sklízecí mlátičky největšího výrobce sklizňových strojů na světě, ruské společnosti Rostselmash, se pomalu, ale jistě zabydlují na trhu v celé Evropě. Přispívá k tomu bohatá základní výbava, rozumná cena a řada originálních… jít na článek

Yanmar představil nový traktor YM, který se brzy stane páteří značky

Zveřejněno 18.4. Japonský Yanmar v Bangkoku slavnostně ukázal nový a nejdůležitější traktor ve své produktové nabídce. Očekává se, že nový model YM bude postupně nasazen z jihovýchodní Asie do celého světa a v následujících letech se očekává, že bude tvořit páteř… jít na článek

Kvalitní a výkonná sklizeň révy vinné zbrusu novým samojízdným kombajnem pro sběr hroznů ERO řady 7000

Zveřejněno 16.4. Období sklizně hroznů je vrcholem vloženého úsilí do pěstování révy vinné během celého roku, ale také poslední šancí ovlivnit kvalitu sbírané suroviny. ERO, špičkový německý výrobce speciální techniky pro vinohrady, našel vhodnou rovnováhu mezi… jít na článek