Časopis Agroportal24h.cz
Dnes je 24.1. – svátek slaví Milena

Pole, které s vámi mluví. Meteorologická stanice pro optimální načasování péče o plodiny

Zveřejněno: 12. 9. 2018

Každý farmář chce co nejdříve ošetřit plodiny za co nejvíce optimálního počasí. Má-li farmář aktuální informace o počasí na dosah ruky, je důležité, aby byla péče o plodiny dokonale načasována. Cennou podporu dokáže nabídnout nová meteorologická stanice a aplikace od Lemkenu. Ty poskytují aktuální data přímo z pole, což umožňuje zemědělcům vypočítat rosný bod a vlhkost listů a kombinovat tyto informace s dalšími údaji o počasí.

Meteorologická stanice Lemken

Lemken již na Agritechnice 2017 oznámil spolupráci s nizozemskou začínající firmou Appsforagri. Meteorologická stanice je prvním produktem, vyvinutým díky této spolupráce, který má být uveden na trh. Stanice je částečně zakopána v zemi a měří teplotu půdy v hloubce 20 a 5 cm, teplotu a vlhkost vzduchu ve výšce 25 cm v plodině a 75 cm nad plodinou. Tyto hodnoty jsou přesměrovány do inteligentní zemědělské aplikace na smartphonu nebo tabletu přes síť s nízkou frekvencí Sigfox každých 30 minut.

Aplikace potom může vypočítat rosný bod a vlhkost listů. Aplikace dále využívá spolehlivé oficiální zdroje ke sběru údajů o rychlosti a směru větru, hodnotách záření a srážení. Tyto souhrnné informace umožňují zemědělcům reagovat na místní klimatické podmínky a plánovat s vysokou přesností opatření na ochranu plodin. Meteorologická stanice může být kombinována s dešťovým senzorem, který dodává aktuální hodnoty každou půl hodinu.

Údaje shromážděné z pole jsou uloženy a lze je dohledat zpětně po dobu jednoho roku, aby poskytly přehled o tom, jak se místní klima vyvíjí. Modul také dokáže poskytnout 14-denní předpověď počasí a prognózy o nákaze rostlin (rozezná až 100 chorob ve více než 40 plodinách).

Stanice je již v on-line prodeji.

Mezi další představené novinky patří nové kompaktní diskové brány Rubin 10 nové generace , nové pluhy Diamant 16 a Juwel 7 M, přední zásobník Solitair 23 a velkokapacitní zásobník hnojiv.

Autor: Milan Jedlička
Foto: Lemken

Tématické tagy

Nové

Jako tankování stíhačky za letu. V USA vymysleli systém pro plnění traktorových nádrží za jízdy

Zveřejněno 23.1. Honba za co nejvyšší produktivitou přináší neobvyklá technická řešení. V Americe vymysleli způsob, jak bezpečně naplnit nádrže na hnojivo za jízdy. Výhodou mají být mimo jiné minimální prostoje. jít na článek

Uživatelé traktorů Valtra mohou začít využívat služeb Connect, Care and Go

Zveřejněno 22.1. Zákazníci společnosti Valtra mohou nyní využívat službu “Connect, Care & Go”, která umožní přístup k řadě služeb souvisejících s provozem jejich stroje, a to za fixní cenu. jít na článek

Koncept Multiline nyní s možností setí meziplodin

Zveřejněno 21.1. Koncept Multiline sdružuje kompaktní talířové brány nebo kultivátor se secím strojem. Výsledkem je nákladově efektivní a extrémně výkonná souprava. Koncept Multiline slibuje obrovský potenciál pro traktory s nižším výkonem. Multiline je poprvé k… jít na článek